Aktualizacja: 03.12.2024 05:25 Publikacja: 09.04.2019 13:24
Foto: cyfrowa.rp.pl
Tak przynajmniej reklamuje swój produkt Opera, której główne centrum deweloperskie znajduje się we Wrocławiu. Opera Reborn 3 to z pewnością rozwiązanie dotąd niespotykane na rynku – to pierwsza przeglądarka gotowa na Web 3.0, dodatkowo posiadająca wbudowany portfel krypto walut oraz darmowy VPN. Nowe funkcjonalności pozwalają na dokonywanie transakcji oraz interakcję z internetem 3.0 opartym o technologię blockchain.
Przeciętny użytkownik internetu spędza ponad sześć godzin w sieci dziennie. Im więcej czasu jesteśmy online, tym jednak bardziej jesteśmy narażeni na zagrożenia płynące z sieci. Reborn 3 (Opera 60) ma stanowić odpowiedź na te wyzwania. Użytkownicy, poza nowym interfejsem, otrzymają bowiem wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa. – Internet zmienił nasze życie. Ale im więcej czasu spędzamy w sieci, tym bardziej potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam sprawować kontrolę nad bezpieczeństwem i prywatnością w naszym cyfrowym życiu – mówi Krystian Kolondra, EVP Opera, Head of Browsers. – Opera stawia pierwszy krok w stronę Internetu 3.0, sieci nowej generacji, w której użytkownicy sprawują pełną kontrolę. Naszym zdaniem, każda przeglądarka w 2019 r. powinna być gotowa na interakcję z Web 3.0 – dodaje.
Nie tylko chiński sprzęt telekomunikacyjny, drony czy kamery budzą obawy w USA. Dźwigi z Chin działają już w 80 proc. amerykańskich portów, a według Straży Przybrzeżnej pozwalają na zdalną kontrolę i przekazywanie cennych informacji.
W nowej rzeczywistości związanej z ekspansją AI i cyfryzacją muszą się odnaleźć i konsumenci, i firmy. Poświęcona temu będzie konferencja „Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości”.
W popularnej nawigacji od Google będzie można zgłaszać opóźnienia występujące w komunikacji publicznej. Nowa funkcja w Mapach Google ma pojawić się najpierw w Stanach Zjednoczonych, ale z czasem ma być udostępniona także w innych krajach.
Włamując się na naszą pocztę cyberprzestępcy nie tylko mają wgląd do wszelkich przechowywanych tam danych (znajdujących się na przykład w załącznikach). Za pośrednictwem adresu e-mail mogą również zyskać dostęp do innych, ważnych dla nas serwisów. Okazuje się, że przestępcy mają sposób na włamanie się nawet na te konta, w przypadku których występuję dwuskładnikowe uwierzytelnianie (jak np. Gmail).
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Firmom brakuje funduszy, by spełnić wymogi unijnej dyrektywy NIS 2. Ci, którzy zdają sobie sprawę z nowych regulacji, próbują łatać dziury w budżecie.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Stworzona przez Grzegorza Błażewicza spółka, w którą zainwestował Rafał Brzoska, rusza na podbój północy Europy. Chce być wiodącą platformą dla e-commerce.
Pismo procesowe złożone w postaci elektronicznej, poza pewnymi szczególnymi procedurami, nie wywołuje skutków.
Podmioty medyczne będą zobowiązane do przestrzegania AI Act. Konieczne może być powołanie zespołów ds. zgodności.
Jak wygląda rynek pracy menedżerów i specjalistów? Zastanawialiśmy się nad tym w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Artur Skiba, prezes firmy Antal.
W najnowszym numerze dodatku „Administracja” tradycyjnie poświęcamy sporo miejsca funkcjonowaniu spółek komunalnych i ich organów.
Zamówienia publiczne na rynku IT ze względu na jego specyfikę nie są łatwe. Jak się do tego przygotować?
Nasz kraj zajmuje trzecie miejsce w Europie i dziewiąte na świecie pod względem narażenia na ataki ze strony organizacji cyberprzestępczych sponsorowanych przez obce państwa, głównie Rosję – wynika z najnowszego raportu Microsoftu.
Unia Europejska aktywnie wspiera cyfrową transformację przedsiębiorstw w ramach Przemysłu 4.0, oferując granty i programy takie jak „Ścieżka SMART” i „Dig.IT”. Umożliwiają one firmom dostosowanie się do nowych technologii i zwiększenie konkurencyjności na rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas