Nowa przeglądarka Opera rodem z Wrocławia

Reborn 3 – tak nazywa się najnowsza przeglądarka firmy Opera, dostępna ma komputery z systemami Mac, Windows i Linux. Rozwiązania, które powstają w Polsce, mają dać jej użytkownikom większą kontrolę w sieci i spojrzenie w internet jutra.

Publikacja: 09.04.2019 13:24

Nowa przeglądarka Opera rodem z Wrocławia

Foto: cyfrowa.rp.pl

Tak przynajmniej reklamuje swój produkt Opera, której główne centrum deweloperskie znajduje się we Wrocławiu. Opera Reborn 3 to z pewnością rozwiązanie dotąd niespotykane na rynku – to pierwsza przeglądarka gotowa na Web 3.0, dodatkowo posiadająca wbudowany portfel krypto walut oraz darmowy VPN. Nowe funkcjonalności pozwalają na dokonywanie transakcji oraz interakcję z internetem 3.0 opartym o technologię blockchain.

Przeciętny użytkownik internetu spędza ponad sześć godzin w sieci dziennie. Im więcej czasu jesteśmy online, tym jednak bardziej jesteśmy narażeni na zagrożenia płynące z sieci. Reborn 3 (Opera 60) ma stanowić odpowiedź na te wyzwania. Użytkownicy, poza nowym interfejsem, otrzymają bowiem wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa. – Internet zmienił nasze życie. Ale im więcej czasu spędzamy w sieci, tym bardziej potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam sprawować kontrolę nad bezpieczeństwem i prywatnością w naszym cyfrowym życiu – mówi Krystian Kolondra, EVP Opera, Head of Browsers. – Opera stawia pierwszy krok w stronę Internetu 3.0, sieci nowej generacji, w której użytkownicy sprawują pełną kontrolę. Naszym zdaniem, każda przeglądarka w 2019 r. powinna być gotowa na interakcję z Web 3.0 – dodaje.

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

IT
Zaskakujące przyspieszenie. Polacy odrabiają cyfrowe zapóźnienie
Cykl Partnerski
Miasta w dobie zmiany klimatu
IT
Koniec kolejek w urzędach i nowe możliwości. Polacy mają zyskać totalny dostęp online
IT
Cyberbezpieczeństwo i dyrektywa NIS 2. Jest wspólny apel branży cyfrowej
IT
Telegram padł w Rosji. Ucierpiały główne miasta
IT
Zamrożona sztuka. Polskie dzieła trafiają do Światowego Archiwum Arktycznego