Nowa plaga: przekręt na sklep internetowy

Ponad 3,7 tys. incydentów odnotował w zeszłym roku zespół CERT Polska. Przybywa zgłoszeń dotyczących fałszywych sklepów internetowych oraz witryn imitujących usługi pośredników płatności.

Publikacja: 11.06.2019 12:43

Nowa plaga: przekręt na sklep internetowy

Foto: Daniel Acker/Bloomberg

Średni czas korzystania z internetu przez polskich nastolatków wynosi aż 4 godziny i 12 minut na dobę – wynika z badania przeprowadzonego przez NASK. W poprzedniej edycji badania średnia wynosiła 3 godziny i 40 minut. Nastolatki praktycznie nie rozstają się ze smartfonami. Aż 94 proc. wskazuje, że to właśnie za pomocą tego narzędzia najczęściej korzysta z internetu.

Jak wykorzystać internet na codziennych zajęciach w szkole? Czy nowoczesność to tylko technologia? To m.in. na te pytania szukali odpowiedzi eksperci podczas Kongresu Edukacyjnego, zorganizowanego przez NASK w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zaprezentowano tam również praktyczne rozwiązania, które można zastosować w szkołach w całej Polsce.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

IT
Awans w świecie nowych technologii
IT
Jarosław Mikos został prezesem Comarchu
IT
Małe i średnie firmy mają do odrobienia lekcję z AI. Polska w ogonie Europy
IT
Uwaga na gumowe uszy big techów. Smartfon podsłuchuje rozmowy i podrzuca reklamę
IT
Rosja zakłóci wybory prezydenckie w Polsce? Ma nową broń