Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.07.2025 23:28 Publikacja: 10.04.2025 13:17
Foto: mat. pras.
Aby w pełni wykorzystać rewolucyjny potencjał sztucznej inteligencji, potrzebujemy przede wszystkim wspólnej, spójnej regionalnej strategii wobec rozwoju AI oraz woli i determinacji, by krok po kroku - w duchu współpracy - zadbać skutecznie o infrastrukturę, finansowanie i dostęp do danych niezbędne dla postępów w dziedzinie AI.
Sztuczna inteligencja to jeden z kluczowych napędów rozwoju gospodarczego na świecie. Jasny jest wpływ na innowacyjność, wydajność, czy potencjał badawczo-rozwojowy. Coraz częściej stanowi także o przewadze i konkurencyjności przedsiębiorstw w niemal każdym jej sektorze. Szacuje się, że technologia ta może zwiększyć produktywność w Europie nawet o 37% do 2035 r. Większość państw Europy opracowała w związku z tym dedykowane krajowe strategie rozwoju i wdrażania sztucznej inteligencji. Wspólną strategią wobec AI dysponuje również oczywiście UE, która słusznie dostrzega w niej szansę na umocnienie swojej globalnej pozycji, poprawę jakości życia obywateli oraz zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności europejskiej gospodarki.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Z punktu widzenia osoby pracującej w branży nowych technologii jest to miejsce wyjątkowe. To tu dochodzi do najw...
Do uczniów coraz częściej docierają informacje, że wyścig naukowców ze sztuczną inteligencją jest nie do wygrani...
Staliśmy się popularnym medium, które przyciąga dziś użytkowników w bardzo różnym wieku. Taki rozwój naturalnie...
Potrzebujemy na już dobrych zasad i prawa w obszarze cyberbezpieczeństwa. Potrzebujemy i kropka. Ale muszą być o...
Mamy laboratoria przyszłości, program „Laptop dla ucznia”, „Laptop dla nauczyciela” i inne, ale ich efekty – pom...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas