Aktualizacja: 16.11.2024 11:34 Publikacja: 29.04.2022 16:03
Foto: Amazon
Astro to robot, który ma być oczami i uszami właściciela, gdy nie ma go w domu. Przy pomocy wielu czujników jest w stanie monitorować całe mieszkanie, a nawet zaalarmować, gdyby wyczuł pożar czy usłyszał dźwięk tłuczonego szkła. Jednak dzięki tym czujnikom będzie wiedział o nas praktycznie wszystko.
Przy pomocy zestawu czujników robot jest w stanie obserwować co się dzieje w domu i samodzielnie reagować na zagrożenia, takie jak dźwięk tłuczonego szkła czy alarm pożarowy. Automatycznie wysyła powiadomienie na telefon właściciela, ale można tez za jego pośrednictwem na żywo obserwować co się dzieje w mieszkaniu. Robota można ustawić tez tak by czuwał nad zwierzakiem czy bliską osobą, Astro jest w stanie połączyć właściciela z nimi przy pomocy rozmowy ideo. Co więcej robot jest w stanie sprawdzić czego brakuje w lodówce, kiedy właściciel jest na zakupach. Poza tym robot może zrobić zdjęcie, znaleźć telefon, włączyć muzykę i podać prognozę pogody. Bardzo dużo funkcji jak na jedno urządzenie. Astro jest zaawansowana i samobieżną Alexą, która także tańczy i wydaje odgłosy zwierząt a także odtwarza filmy i programy telewizyjne na ekranie, oraz podaje napoje i przekąski na domowych imprezach.
Sztuczna inteligencja rozmawia z klientem na infolinii, roboty dostarczają analitykom wszystkim informacji potrzebnych do udzielenia kredytu, ale to człowiek decyduje czy klientowi udzielić kredytu czy nie. Takie jest prawo. Bankowcy przyznają, że choć sztuczna inteligencja już zmieniła ich pracę, to największe zmiany przed nimi.
Robot, którego stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Harvard, może wydawać się przerażający, ale ma niezwykle delikatny dotyk.
Projekt, który miał stanowić o przyszłości rynku KEP (kurier, ekspres, paczka), trafia na półkę ledwie miesiąc po tym, jak Amazon ogłosił, że wycofuje się z testów robota dostawczego Scout, który miał zastąpić kurierów na tzw. ostatniej mili.
Autonomiczne pojazdy dostarczające zamówione online jedzenie z restauracji stają się faktem. Po takie innowacyjne rozwiązanie sięga właśnie Uber Eats.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Marynarka wojenna USA ma ambitny plan, by blisko jedną trzecią jej floty stanowiły zrobotozywane okręty. Pod względem pływających bezzałogowców trwa ostra rywalizacja z Chinami.
Konkurencyjność Europy w wyścigu technologicznym mocarstw nie tylko słabnie, ale wręcz upada. Gdzie leży sedno ospałości Unii Europejskiej i jakie przyjąć kierunki rozwiązań, aby obudzić kontynent z innowacyjnego letargu, zanim będzie za późno?
Ekrany dotykowe stały się nieodzowną częścią wnętrza samochodu. Jednak wiele klientów skarży się na nadmierne rozproszenie uwagi podczas jazdy. Teraz Hyundai chce wrócić do niezawodnych przycisków i pokręteł, których ma znaleźć się znacznie więcej w przyszłych modelach.
Inżynierowie z Korei Południowej opracowali nowatorski system kół w technologii „morphing”, a więc zapewniającej płynną zmianę kształtu. W efekcie koła zainstalowane np. w wózkach inwalidzkich, umożliwiają „wchodzenie” po schodach.
Po co człowiek robi podobnego do siebie robota, po co do tego dąży, skoro jest w stanie stworzyć ludzką istotę całkiem szybko, darmo i o wiele przyjemniej?
Ciekawości świata nie da się zastąpić żadną technologią.
W październiku ceny w sklepach wzrosły średnio o 5,4 proc. To kolejny od wiosny miesiąc, w którym tempo wzrostu cen rok do roku rośnie. Trend zdaniem ekspertów się utrzyma.
Wykorzystanie środków z funduszu na rzecz transformacji pozwoli założyć nowe biznesy albo wprowadzić dodatkowe produkty w firmach, które już aktywnie działają.
Ogromna popularność perceptronu Rosenblatta nie podobała się wielu badaczom. Należał do nich Marvin Minsky (1927–2016), notabene niezwykle zasłużony dla powstania i rozwoju AI. Do końca życia twierdził, że to on zaproponował nazwę „sztuczna inteligencja”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas