Aktualizacja: 23.02.2025 00:19 Publikacja: 21.07.2022 09:59
Foto: Adobe Stock
Jak się okazuje, z najnowszych badań dla użytkowników nad Wisłą kluczowy jest czas pracy baterii. Ta cecha telefonu jest istotna dla 73 proc. respondentów i jest ona ważniejsza niż cena aparatu (72 proc.). Ankietę wśród tysiąca Polaków przeprowadziła firma ARC na zlecenie chińskiej marki Oppo.
Producent smartfonów pytał klientów, na co zwracają uwagę przy wyborze produktu. Okazuje się, że – poza pojemnością baterii i ceną – liczy się wydajność urządzenia (na pamięć RAM, procesor, itp. wskazuje 65 proc. badanych), jakość aparatu fotograficznego (61 proc.) czy system operacyjny (46 proc.). Respondenci nie są jednak zupełnie nieczuli na wygląd smartfona, który chcą kupić. Dla ponad dwóch trzecich z nich design i ergonomia telefonu ma znacznie. Ale, co ciekawe, zwracają bardziej uwagę na wygląd smartfona z przodu, niż na jego tył. Jak podaje Oppo, polscy użytkownicy nie wyobrażają sobie smartfona bez diody powiadomień (70 proc.), ale potrafią zrezygnować z wejścia mini-jack (jedynie 46 proc. chce takie rozwiązanie). Konsumenci najchętniej korzystaliby ze smartfona zrobionego z aluminium (29 proc.) lub szkła (19 proc.).
Fani Apple, którzy od lat korzystają z iPhone’ów, mają powód do zadowolenia. W końcu doczekali się wprowadzenia opcji, która raz na zawsze pozwoli rozwiązać pewien drobny, ale irytujący problem. Chodzi o możliwość zmiany adresu e-mail w koncie Apple.
Organizacja – zrzeszająca m.in. Amazon, Google, LG, IBM, czy Samsunga – nie chce obowiązkowych aplikacji w smartfonach Polaków. Zwróciła się właśnie w tej sprawie do resortu spraw wewnętrznych i administracji.
Najnowsze modele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka dopiero miały premierę, a już okazuje się, że sprzęt ma feler. Chodzi o aparat w modelu 14 Pro, który – jak zachwalało Apple – doczekał wielu ulepszeń względem poprzedników.
Ponad 20 mln Polaków ma zainstalowane aplikacje Youtube i Google, królują też apki banków. Ale przebicie się na ekran telefonu to dziś nie lada sztuka.
Już 7 września wyczekiwana przez fanów marki Apple premiera nowej serii urządzeń. Na corocznym wydarzeniu w Steve Jobs Theater koncern zaprezentuje najnowsze sprzęty – słuchawki, smartwatche i smartfony.
Rosja chwali się, że pomimo sankcji jej branża informatyczna poradziła sobie z trudnościami, zastąpiła zachodnie technologie własnymi i dalej się rozwija. Prawda jest inna.
Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu w 2024 roku w Polsce ze sztucznej inteligencji sięgało zaledwie 6 proc. polskich przedsiębiorstw. W grupie małych i średnich przedsiębiorstw odsetek ten był jeszcze niższy.
Koncern z Cupertino szuka sposobu na zwiększenie przychodów. Kluczem może okazać się wprowadzany właśnie na rynek iPhone 16e, adresowany do użytkowników z mniej zasobnym portfelem.
W dobie powszechnej cyfryzacji, przedsiębiorcy coraz częściej stają przed wyzwaniem ochrony swoich praw w internecie. Treści publikowane przez podmioty trzecie w mediach społecznościowych mogą godzić w dobra przedsiębiorstwa.
AI Act wymaga rozwijania kompetencji osób tworzących i korzystających z systemów sztucznej inteligencji. Kluczowe jest tu ewolucyjne podejście.
AI w psychologii to narzędzie, które pomaga specjalistom lepiej rozumieć pacjentów, personalizować terapie i przyspieszać procesy diagnostyczne. Nie jest jednak w stanie zastąpić terapeuty.
20 lutego wchodzi w życie ostatnia część nowelizacji prawa autorskiego, o którą twórcy walczyli od lat. Przewiduje ona prawo do dodatkowego wynagrodzenia dla artystów wykonujących cudze utwory, rozpowszechniane w streamingu lub VOD.
Nawet bez polskiej ustawy o sztucznej inteligencji, firma może wprowadzić regulacje określające, jak z niej korzystać. Brak takich zasad może przysporzyć pracodawcy problemów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas