Rodzaj laptopa. Który będzie najlepszym wyborem?

Na rynku każdego miesiąca pojawiają się dziesiątki nowych laptopów. Jak wśród nich wybrać ten najlepszy? By podjąć najlepszą decyzję, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników – w tym rodzaj danego sprzętu.

 

  1. Tradycyjny notebook
  2. Minimalistyczny netbook
  3. Łatwy w transporcie ultrabook
  4. Laptop dla graczy
  5. Laptop konwertowalny

Wybór wbrew pozorom nie jest łatwy, bo stale powstają nowe rodzaje laptopów, z których każdy przeznaczony jest do pracy w nieco innych warunkach. By ułatwić wam dokonanie odpowiedniego wyboru, przygotowaliśmy krótkie zestawienie pięciu najważniejszych i obecnie najpopularniejszych typów przenośnych komputerów.

Tradycyjny notebook

Chociaż jest w pełni przenośny, ma dość duże rozmiary. To pozwala producentom na umieszczenie w nich wydajnych podzespołów, dużej matrycy i sporej ilości złączy pozwalających na jego komunikację z innymi urządzeniami. To wybór dobry przede wszystkim dla osób, które planują przenosić komputer okazjonalnie, przez większość czasu używając go w domu – zwłaszcza przy biurku.

Minimalistyczny netbook

Netbooki, jak sama nazwa wskazuje, zostały opracowane z myślą o przeglądaniu internetu, jednak z powodzeniem sprawdzą się również przy pracach biurowych. Charakteryzują się przede wszystkim niewielkimi wymiarami (przekątna ekranu zwykle wynosi około 10 cali) oraz stosunkowo niską wydajnością. Nie mają też wielu złączy – zwykle są to tylko porty USB oraz sloty kart pamięci. Te braku rekompensowane są jednak przez niską cenę, kompaktowe wymiary oraz małą wagę.

Łatwy w transporcie ultrabook

Stanowią kompromis między wygodnym przenoszeniem, a komfortową pracą i wysoką wydajnością. Wyposażone są w duży ekran i wydajne podzespoły, które umieszczono w cienkiej i lekkiej obudowie. Dzięki temu świetnie sprawdzają się na przykład jako laptopy biznesowe oraz dla grafików, montażystów czy muzyków pracujących z różnych miejsc. Jeśli interesują was takie Laptopy, notebooki, ultrabooki – Allegro.pl jest miejscem, w którym znajdziecie ich szeroki wybór w atrakcyjnych cenach.

Laptop dla graczy

Tu priorytetem jest wydajność – laptopy tego typu są stworzone z myślą o uruchamianiu nowych, wymagających sprzętowo gier. Odbywa się to kosztem dość wysokiej ceny oraz sporych gabarytów i wagi.

Laptop konwertowalny

To połączenie laptopa z tabletem – ekran po odłączeniu może zmienić się w tablet i umożliwić wygodne przeglądanie internetu lub mediów. Po spięciu obu części, użytkownik otrzymuje do dyspozycji pełnoprawny laptop, pozwalający na wygodne pisanie tekstów lub korzystanie z programów wymagających użycia myszki.

 

Materiał Promocyjny 

 

Mogą Ci się również spodobać

Polacy uderzą w raka. Korytarz życia na autostradzie

Rodzima spółka Biotts podpisała umowę licencyjną z Balanced Biotech, firmą z USA z branży ...

Apple reglamentuje sprzedaż iPhonów. Do dwóch na osobę

Koncern Apple postanowił ograniczyć możliwość kupna większej ilości iPhonów przez oficjalny sklep internetowy. W ...

Ślub online? Teraz to możliwe

W czasach zarazy ludzie również się kochają i decydują pobrać. W sytuacji pandemii jest ...

Prezes Lechpolu: Polski konsument kupuje to, co najtańsze

Działając na rynku elektroniki, który jest wysoce konkurencyjny, bardzo kapitałochłonny, z ogromną odpowiedzialnością za ...

Facebook zaskoczył. Chce płacić podatki w Europie

Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg poparł działania Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w celu ...

Janusz Cieszyński: E-zdrowie to ogromne korzyści

Każdy kraj w Europie jest na jakimś etapie wdrażania narodowego systemu e-zdrowia. Liczymy, że ...