Sztuczna inteligencja z Polski ochroni granice sojusznika USA

Bloomberg

DataWalk, rodzimy producent zaawansowanej platformy analityczno-wywiadowczej, dostarczy swój system amerykańskiej agencji, specjalizującej się w blokowaniu napływu broni i terrorystów na teren USA. Rozwiązanie bazujące na technologiach sztucznej inteligencji i analityki Big Data ma być wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa granic.

DataWalk ogłosił, że stworzone przez spółkę oprogramowanie zostało wybrane przez U.S. Department of Homeland Security Customs and Border Protection (DHS-CBP), ale zostanie wdrożone u zagranicznego partnera. Spółka nie zdradza o jaki kraj partnerski chodzi. – Cieszy, że oprogramowanie DataWalk jest kupowane przez jedną z czołowych światowych agencji bezpieczeństwa publicznego – komentuje Paweł Wieczyński, prezes polskiej spółki.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykański policjant z polską technologią

Misją DHS-CBP jest ochrona granic oraz ułatwianie legalnego handlu i podróżowania przez granice Stanów Zjednoczonych. CBP koncentruje się na walce z terroryzmem, międzynarodowymi organizacjami przestępczymi i narkotykowymi, jednocześnie chroniąc i promując międzynarodową wymianę towarową.

To jedna z największych na świecie jednostką zajmującą się egzekwowaniem prawa (zatrudnia ponad 60 tys. pracowników). Agencja jest odpowiedzialna m.in. za blokowanie napływu broni i terrorystów na teren Stanów Zjednoczonych, jednocześnie jej zadaniem jest ułatwienie legalnego podróżowania i międzynarodowej wymiany towarowej. CBP ma szerokie kompetencje, zarządza i koordynuje działania związane z kontrolą i bezpieczeństwem granic, cłami, imigracją i ochroną rolnictwa.

CZYTAJ TAKŻE: Polska firma zwalcza najgroźniejszy gang świata MS-13

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W japońskim stylu o papieżu Polaku

Poznańskie Mobinet Games tworzy grę o papieżu Polaku „Karol Wojtyła: Totus Tuus”. Równocześnie wystartowali ...

Korzystasz z Photoshopa lub piszesz w Wordzie? To niebezpieczne

Microsoft Word i Adobe Photoshop to jedne z najpopularniejszych programów, używanych niemal codziennie na ...

Pandemia bije w naprawy. Serwisy liczą na gadżety ubieralne

Posprzedażowe serwisy urządzeń elektronicznych dotąd miały ręce pełne roboty – rosła sprzedaż smartfonów i ...

Przegląd najnowszych smartfonów Sony

Chociaż udział Sony w rynku smartfonów nie jest kolosalny (ok. 3.8 proc.), to jednak ...

Kobiety idą na cyberwojnę

Rodzimy startup CyberRescue nie tylko monitoruje internet w poszukiwaniu zagrożeń, ale też pomaga ofiarom ...

Domena .org przejęta za miliard dolarów. Podwyżki i cios w piratów

Internet Society, organizacja zarządzająca PIR (Public Interest Registry), czyli rejestrem domen .org, zdecydowała się ...