Chińczycy przysięgają, że nie budują maszyny czasu

Bloomberg

Największe państwowe laboratorium fizyczne w Chinach zapewnia, że nie pomaga prywatnej firmie w budowie wehikułu czasu. Wszystko przez internetowe plotki i prezentację w PowerPoint.

W internecie pojawiły się dokumenty i informacje sugerujące, że Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk współpracuje z prywatną firma Ruitai Technology Development Technology przy budowie urządzenia opisanego jako „eksperymentalne urządzenie generujące tunel czasoprzestrzenny”.

CZYTAJ TAKŻE: Podróże w czasie? Amerykański naukowiec znalazł rozwiązanie

Serwisy internetowy 6Park News napisał, że urządzenie może zniekształcać czas i przestrzeń, kontrolować tempo przepływu czasu, przełamać barierę czasu i przestrzeni, a także może być używane do podróży w czasie, podróży międzygwiezdnych, przedłużania życia. Portal twierdzi, że w ramach projektu w Chinach powstanie ośrodek badawczy o powierzchni 16 akrów, gdzie zbudowane zostaną laboratoria naukowe, a za 7-12 miesięcy technologia będzie gotowa, by rozpocząć eksperyment z tunelem.

Portal twierdził też, że za projektem stoją znani eksperci i pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk oraz że Gao Kun, a chiński fizyk i laureat Nagrody Nobla „rozpoznał i pochwalił” urządzenie. Zaprezentowano nawet „autentyczne rysunki” rzekomego urządzenia oraz prezentację z PowerPointa.

CZYTAJ TAKŻE: Maszyna wykrywająca korupcję okazała się zbyt skuteczna

Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk zdecydowanie zaprzecza tym rewelacjom i wydał oświadczenie, że nie jest zaangażowany w żaden taki projekt. Zaprzecza też firma Ruitai Technology Development Technology, która działa dopiero od 31 grudnia 2020 roku i twierdzi, że portal całkowicie błędnie zinterpretował prezentację.

Na dodatek nie istnieje żaden chiński fizyk o nazwisku Gao Kun, który dostał Nagrodę Nobla.

W związku z tym, że nie wiadomo o co chodzi i wszyscy zaprzeczają, że biorą udział w konkretnym projekcie, to w internecie zaczęły się pojawiać plotki i domysły, o co faktycznie chodzi. Internauci twierdzą, że o nowoczesną technologię hibernacji i przywracania do życia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cyfrowi tłumacze z Polski to hit. Firma z Krakowa ma 70 proc. unijnego rynku

Spółka Vasco z Krakowa, kierowana przez Macieja Góralskiego, wyrasta na giganta rynku elektronicznych tłumaczy. ...

Holograficzne ekrany za progiem. Obraz 3D bez okularów

Firma Looking Glass (z ang. zwierciadło, lupa) rusza ze swoim rewolucyjnym projektem – chodzi ...

Allegro zarabia krocie. Głównie dzięki prowizjom

Gigant e-handlu przy ponad 1,7 mld zł przychodów w 2018 r. miał ponad 230 ...

Twórca CD Projekt stawia na salony VR

Michał Kiciński, autor potęgi studia CD Projekt, które na koncie ma taką grę jak ...

Mieszkanie do odebrania przez tablet

Deweloper Echo Investment i Samsung Electronics wprowadzają usługę mobilnego odbioru mieszkań, co ma skrócić ...

Jak nadać paczkę bez etykiety w aplikacji InPost Mobile?

Nowoczesna technologia dostarcza nam niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązania, także w dziedzinie nadawania paczek. ...