Chińczycy przysięgają, że nie budują maszyny czasu

Bloomberg

Największe państwowe laboratorium fizyczne w Chinach zapewnia, że nie pomaga prywatnej firmie w budowie wehikułu czasu. Wszystko przez internetowe plotki i prezentację w PowerPoint.

W internecie pojawiły się dokumenty i informacje sugerujące, że Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk współpracuje z prywatną firma Ruitai Technology Development Technology przy budowie urządzenia opisanego jako „eksperymentalne urządzenie generujące tunel czasoprzestrzenny”.

CZYTAJ TAKŻE: Podróże w czasie? Amerykański naukowiec znalazł rozwiązanie

Serwisy internetowy 6Park News napisał, że urządzenie może zniekształcać czas i przestrzeń, kontrolować tempo przepływu czasu, przełamać barierę czasu i przestrzeni, a także może być używane do podróży w czasie, podróży międzygwiezdnych, przedłużania życia. Portal twierdzi, że w ramach projektu w Chinach powstanie ośrodek badawczy o powierzchni 16 akrów, gdzie zbudowane zostaną laboratoria naukowe, a za 7-12 miesięcy technologia będzie gotowa, by rozpocząć eksperyment z tunelem.

Portal twierdził też, że za projektem stoją znani eksperci i pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk oraz że Gao Kun, a chiński fizyk i laureat Nagrody Nobla „rozpoznał i pochwalił” urządzenie. Zaprezentowano nawet „autentyczne rysunki” rzekomego urządzenia oraz prezentację z PowerPointa.

CZYTAJ TAKŻE: Maszyna wykrywająca korupcję okazała się zbyt skuteczna

Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk zdecydowanie zaprzecza tym rewelacjom i wydał oświadczenie, że nie jest zaangażowany w żaden taki projekt. Zaprzecza też firma Ruitai Technology Development Technology, która działa dopiero od 31 grudnia 2020 roku i twierdzi, że portal całkowicie błędnie zinterpretował prezentację.

Na dodatek nie istnieje żaden chiński fizyk o nazwisku Gao Kun, który dostał Nagrodę Nobla.

W związku z tym, że nie wiadomo o co chodzi i wszyscy zaprzeczają, że biorą udział w konkretnym projekcie, to w internecie zaczęły się pojawiać plotki i domysły, o co faktycznie chodzi. Internauci twierdzą, że o nowoczesną technologię hibernacji i przywracania do życia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wart ponad 6 mld dol. startup idzie na giełdę. Potęga gier

Unity Technologies, jeden z najważniejszych startupów branży gier, przygotowuje się do IPO, wynika z ...

Czas na chińskiego Androida. Premiera Hongmeng już w piątek?

Huawei, prawdopodobnie już w piątek na konferencji dla deweloperów HDC 2019 w Donggua, zaprezentuje ...

Nc+ przejmuje Kino Świat, dystrybutora „Kleru”

ITI Neovision, właściciel platformy satelitarnej NC+ kontrolowany przez francuski koncern Vivendi, przejmie kontrolę nad ...

Specjalne łóżko ma ułatwić przetrwanie koronowirusa

Japońska firma Bauhutte opracowała idealne rozwiązanie dla graczy, które ułatwi funkcjonowanie podczas choroby lub ...

Kamery Google’a padły ofiarą hakerów

Nest, producent rozwiązań smart home przejęty prawie trzy lata temu przez Google’a, ma problem. ...

Donald Trump grozi Wielkiej Brytanii i Niemcom w sprawie Huawei

Amerykański prezydent Donald Trump ma osobiście ostrzec brytyjski rząd w trakcie swojej podróży do ...