Największe państwowe laboratorium fizyczne w Chinach zapewnia, że nie pomaga prywatnej firmie w budowie wehikułu czasu. Wszystko przez internetowe plotki i prezentację w PowerPoint.
W internecie pojawiły się dokumenty i informacje sugerujące, że Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk współpracuje z prywatną firma Ruitai Technology Development Technology przy budowie urządzenia opisanego jako „eksperymentalne urządzenie generujące tunel czasoprzestrzenny”.
CZYTAJ TAKŻE: Podróże w czasie? Amerykański naukowiec znalazł rozwiązanie
Serwisy internetowy 6Park News napisał, że urządzenie może zniekształcać czas i przestrzeń, kontrolować tempo przepływu czasu, przełamać barierę czasu i przestrzeni, a także może być używane do podróży w czasie, podróży międzygwiezdnych, przedłużania życia. Portal twierdzi, że w ramach projektu w Chinach powstanie ośrodek badawczy o powierzchni 16 akrów, gdzie zbudowane zostaną laboratoria naukowe, a za 7-12 miesięcy technologia będzie gotowa, by rozpocząć eksperyment z tunelem.
Portal twierdził też, że za projektem stoją znani eksperci i pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk oraz że Gao Kun, a chiński fizyk i laureat Nagrody Nobla „rozpoznał i pochwalił” urządzenie. Zaprezentowano nawet „autentyczne rysunki” rzekomego urządzenia oraz prezentację z PowerPointa.
CZYTAJ TAKŻE: Maszyna wykrywająca korupcję okazała się zbyt skuteczna
Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk zdecydowanie zaprzecza tym rewelacjom i wydał oświadczenie, że nie jest zaangażowany w żaden taki projekt. Zaprzecza też firma Ruitai Technology Development Technology, która działa dopiero od 31 grudnia 2020 roku i twierdzi, że portal całkowicie błędnie zinterpretował prezentację.
Na dodatek nie istnieje żaden chiński fizyk o nazwisku Gao Kun, który dostał Nagrodę Nobla.
W związku z tym, że nie wiadomo o co chodzi i wszyscy zaprzeczają, że biorą udział w konkretnym projekcie, to w internecie zaczęły się pojawiać plotki i domysły, o co faktycznie chodzi. Internauci twierdzą, że o nowoczesną technologię hibernacji i przywracania do życia.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.