Chińczycy przysięgają, że nie budują maszyny czasu

Bloomberg

Największe państwowe laboratorium fizyczne w Chinach zapewnia, że nie pomaga prywatnej firmie w budowie wehikułu czasu. Wszystko przez internetowe plotki i prezentację w PowerPoint.

W internecie pojawiły się dokumenty i informacje sugerujące, że Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk współpracuje z prywatną firma Ruitai Technology Development Technology przy budowie urządzenia opisanego jako „eksperymentalne urządzenie generujące tunel czasoprzestrzenny”.

CZYTAJ TAKŻE: Podróże w czasie? Amerykański naukowiec znalazł rozwiązanie

Serwisy internetowy 6Park News napisał, że urządzenie może zniekształcać czas i przestrzeń, kontrolować tempo przepływu czasu, przełamać barierę czasu i przestrzeni, a także może być używane do podróży w czasie, podróży międzygwiezdnych, przedłużania życia. Portal twierdzi, że w ramach projektu w Chinach powstanie ośrodek badawczy o powierzchni 16 akrów, gdzie zbudowane zostaną laboratoria naukowe, a za 7-12 miesięcy technologia będzie gotowa, by rozpocząć eksperyment z tunelem.

Portal twierdził też, że za projektem stoją znani eksperci i pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk oraz że Gao Kun, a chiński fizyk i laureat Nagrody Nobla „rozpoznał i pochwalił” urządzenie. Zaprezentowano nawet „autentyczne rysunki” rzekomego urządzenia oraz prezentację z PowerPointa.

CZYTAJ TAKŻE: Maszyna wykrywająca korupcję okazała się zbyt skuteczna

Instytut Fizyki Wysokich Energii Chińskiej Akademii Nauk zdecydowanie zaprzecza tym rewelacjom i wydał oświadczenie, że nie jest zaangażowany w żaden taki projekt. Zaprzecza też firma Ruitai Technology Development Technology, która działa dopiero od 31 grudnia 2020 roku i twierdzi, że portal całkowicie błędnie zinterpretował prezentację.

Na dodatek nie istnieje żaden chiński fizyk o nazwisku Gao Kun, który dostał Nagrodę Nobla.

W związku z tym, że nie wiadomo o co chodzi i wszyscy zaprzeczają, że biorą udział w konkretnym projekcie, to w internecie zaczęły się pojawiać plotki i domysły, o co faktycznie chodzi. Internauci twierdzą, że o nowoczesną technologię hibernacji i przywracania do życia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wyciek danych z Politechniki Warszawskiej. Wszystko o studentach i 12 lat wstecz

Wykradziono newralgiczne dane osobowe ponad pięciu tysięcy osób – alarmuje branżowy portal zaufanatrzeciastrona.pl. „Dzisiejszej ...

Koniec najbardziej znanych targów komputerowych na świecie

Spółka Deutsche Messe AG poinformowała, że nie będzie już organizować targów CeBIT w Hanowerze. ...

Dotkliwa porażka Internetu. Przegrywa… z gazetkami supermarketów

Choć sklepy inwestują masę pieniędzy w nowoczesne formy dotarcia do klienta, to większość z ...

Internetowa telewizja burzy stare biznesowe modele

Kino, telewizja, sklep, wypożyczalnia. Tak wyglądało życie filmu, zanim pojawili się internetowi giganci. – ...

Zoom z zakazem. Uczniowie nie mogą korzystać z aplikacji

Zoom to „król” widekonferencji w czasie pandemii. Aplikacja do połączeń online stała się najpopularniejszym ...

Barwniki do mikroskopii wysokiej rozdzielczości

Dzisiejsza nauka w zaawansowany sposób bada komórki i ich elementy, takie jak organelle czy ...