Napęd WARP ze Star Treka to nie science fiction. Otwarcie wrót do podboju kosmosu

Manipulacja czasoprzestrzenią nie jest sprzeczna z prawami fizyki. To oznacza, że możemy przemieszczać się w kosmosie z prędkością WARP. To otworzyłoby przed ludzkością nowe możliwości eksplorowania nawet najodleglejszych części Drogi Mlecznej.

Publikacja: 14.05.2024 15:40

Pomysł stworzenia napędu WARP, poza filmami science fiction jak Star Trek, pojawił się po raz pierws

Pomysł stworzenia napędu WARP, poza filmami science fiction jak Star Trek, pojawił się po raz pierwszy w latach 90. XX wieku i został zapoczątkowany przez fizyka Miguela Alcubierre’a

Foto: Adobe Stock

Jeśli ludzkość ma w przyszłości stać się cywilizacją typu III (społeczeństwem zdolnym do wykorzystania całej energii swojej galaktyki macierzystej), będziemy potrzebować napędów WARP – jak na razie teoretycznych silników zdolnych do wypaczania czasoprzestrzeni i przekraczania prędkości światła. Droga Mleczna ma średnicę około 120 000 lat świetlnych i nie jest obszarem, który można łatwo przemierzyć.

Pomysł stworzenia napędu WARP, poza filmami science fiction jak Star Trek, pojawił się po raz pierwszy w latach 90. XX wieku i został zapoczątkowany przez fizyka Miguela Alcubierre’a. Wczesne projekty teoretyczne opierały się na egzotycznej fizyce, takiej jak „energia ujemna”, której nigdy nie zaobserwowano w prawdziwym świecie. Jednak nowe badanie, opublikowane w czasopiśmie „Classical and Quantum Gravity”, szczegółowo opisuje koncepcję, która opiera się na teoriach zgodnych ze znanymi prawami fizyki. Innymi słowy napęd WARP teoretycznie jest jak najbardziej możliwy.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Technologie
Chiny penetrują rowy oceaniczne. Dlaczego wysyłają tam batyskafy?
Technologie
Maszyny zastąpią ludzi w armii USA. Bullfrog jest szybki i bezwzględny
Technologie
AI Google'a życzyła ludziom śmierci. Internauci w szoku
Technologie
„Proces przekształcania robotów w ludzi”. Chiny rzuciły wyzwanie USA i Muskowi
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Technologie
Ten myśliwiec szóstej generacji ma atakować z kosmosu. Chiny rzucają wyzwanie w USA