Napęd WARP ze Star Treka to nie science fiction. Otwarcie wrót do podboju kosmosu

Manipulacja czasoprzestrzenią nie jest sprzeczna z prawami fizyki. To oznacza, że możemy przemieszczać się w kosmosie z prędkością WARP. To otworzyłoby przed ludzkością nowe możliwości eksplorowania nawet najodleglejszych części Drogi Mlecznej.

Publikacja: 14.05.2024 15:40

Pomysł stworzenia napędu WARP, poza filmami science fiction jak Star Trek, pojawił się po raz pierws

Pomysł stworzenia napędu WARP, poza filmami science fiction jak Star Trek, pojawił się po raz pierwszy w latach 90. XX wieku i został zapoczątkowany przez fizyka Miguela Alcubierre’a

Foto: Adobe Stock

Jeśli ludzkość ma w przyszłości stać się cywilizacją typu III (społeczeństwem zdolnym do wykorzystania całej energii swojej galaktyki macierzystej), będziemy potrzebować napędów WARP – jak na razie teoretycznych silników zdolnych do wypaczania czasoprzestrzeni i przekraczania prędkości światła. Droga Mleczna ma średnicę około 120 000 lat świetlnych i nie jest obszarem, który można łatwo przemierzyć.

Pomysł stworzenia napędu WARP, poza filmami science fiction jak Star Trek, pojawił się po raz pierwszy w latach 90. XX wieku i został zapoczątkowany przez fizyka Miguela Alcubierre’a. Wczesne projekty teoretyczne opierały się na egzotycznej fizyce, takiej jak „energia ujemna”, której nigdy nie zaobserwowano w prawdziwym świecie. Jednak nowe badanie, opublikowane w czasopiśmie „Classical and Quantum Gravity”, szczegółowo opisuje koncepcję, która opiera się na teoriach zgodnych ze znanymi prawami fizyki. Innymi słowy napęd WARP teoretycznie jest jak najbardziej możliwy.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Technologie
Właściciel wyszukiwarki zainwestuje w elektrownie atomowe. Pojawił się „pożeracz energii”
Technologie
„Rozmowa" z psem i kotem? Właśnie pada bariera w komunikacji
Technologie
Jest najszybszy na świecie. Może dać Chinom podwodną dominację
Technologie
To największy elektryczny pojazd na świecie. Same baterie ważą 250 ton
Technologie
Rząd chce wyciągnąć z dołka polskie innowacje. Powstała specgrupa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem