Będzie zmiana dyrektora departamentu zarządzania częstotliwościami w UKE?

Wiktor Sęga, wieloletni dyrektor departamentu zarządzania częstotliwościami w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej najprawdopodobniej przestanie pełnić tę funkcję w 2018 roku – dowiaduje się rpkom.pl.

Jak usłyszeliśmy jeśli Sęga, ikona radiowego rynku, z wykształcenia dr. inżynier, odejdzie z UKE to z powodów rodzinnych. Nie zakończy też raczej związków z urzędem ostatecznie. Najprawdopodobniej będzie doradzał UKE.

Wśród potencjalnych kandydatów na pozostawiane stanowisko wymieniany był Michał Połzun, dyrektor departamentu telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji, ale on sam zaprzecza, jakoby planował zmianę miejsca pracy.

Wiktor Sęga jest związany z urzędem od 2001 r.: zaczynał od pracy dla poprzedników prawnych UKE: URT i URTiP-u. Zanim w 2004 r. został dyrektorem departamentu zarządzania zasobami częstotliwości, był zastępcą szefa tej jednostki. Wcześniej pracował do Instytutu Łączności we Wrocławiu.

W latach 2001-2006 kierował pracami zespołu przygotowującego stanowisko Polski na Regionalną Konferencję dotyczącą planu DVB-T i T-DAB (GE06).

Brał udział w w pracach Sektora Radiowego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU-R), Europejskiej Konferencji Administracji Pocztowych (CEPT) oraz Unii Europejskiej.

Ma za sobą roczny (1988-1989) epizod pracy w roli eksperta ITU w charakterze doradcy Ministerstwa Telekomunikacji Indii.

Mogą Ci się również spodobać

Fintechy niczym skrzynka szampana

Ciągła zmiana i współpraca startupów z korporacjami to w sektorze finansowym napęd nowej ery. ...

Prezes Huawei: Nasza sprzedaż runie przez sankcje Trumpa

Prezes Huawei Ren Zhengfei oszacował, że sprzedaż firmy spadnie nawet o 40 proc. w ...

Fani Twitch’a porzucili telewizję. Padł rekord

Najpopularniejszy na świecie serwis, w którym fani gier mogą oglądać transmisje rozgrywek e-sportowych, czy ...

Ścieki doniosą na narkomana

W Stanach Zjednoczonych powstał startup produkujący urządzenie do analizy ekskrementów w sieciach kanalizacyjnych. Na ...

W gnieździe wirusa działa szpital 5G. To przyszłość medycyny

W szpitalu w Wuhan, gdzie zaczęła się epidemia, zarażonymi koronawirusem opiekują się roboty. Przez ...

Airbnb odwołuje wakacje. Koronawirus zniszczył rynek wynajmu

Pandemia koronawirus może zniszczyć platformy wynajmu krótkoterminowego. Airbnb zwalnia część pracowników i „odwołuje” wakacje ...