Awaria w T-Mobile. Poważne kłopoty z internetem

Adobe Stock

Użytkownicy T-Mobile Polska zgłaszają dziś problemy w korzystaniu z usług telekomu. Sygnalizują je mieszkańcy z kilku miast. Najczęściej dotyczą mobilnego internetu.

Serwis Downdetector.pl zbierający zgłoszenia z całej Polski pokazuje, że problem pojawił się we wtorek w okolicach godziny 11-ej.

Moment awarii jest niefortunny dla telekomu chociażby dlatego, że niedawno uruchomił usługi sieci 5G w paśmie 2100 MHz, a dziś wystartował z kampanią promującą wolność korzystania z mobilnego Internetu.

CZYTAJ TAKŻE: T-Mobile i Play ruszają we wtorek z 5G. Co proponują?

Co ciekawe, na początku tego tygodnia problemy miała siostrzana spółka T-Mobile Polska w Stanach Zjednoczonych. Dotknęły na tyle wiele osób, że awarią zainteresowała się nimi tamtejsza Federal Communications Commission (odpowiednik naszego Urzędu Komunikacji Elektronicznej) i zażądała wyjaśnień od T-Mobile US. Timmotheus Hoettges, prezes Deutsche Telekom powiedział na konferencji prasowej, że awaria ta miała związek z uruchamianiem rozbudowywanej sieci 5G.

Jak zapewnia Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile Polska, problemy polskich użytkowników nie miały nic wspólnego z 5G. Co ją wywołało – analiza jednak trwa. – Wygląda na to, że sytuacja wraca do normy – powiedział nam tuż przed południem Konrad Mróz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kim są programiści? Wielkie badanie i niespodzianki

Stereotypy o świecie IT niestety nie biorą się znikąd: ok. 90 proc. z nich ...

Pegasus to wierzchołek góry lodowej. Jak nas obserwują?

System Pegasus to wierzchołek góry lodowej. Aktywność rządów w sieci systematycznie rośnie. Czy powinniśmy ...

Wyciekły dane z popularnego polskiego sklepu internetowego

Sklep Morele.net przyznał się do wycieku danych klientów i ostrzega ich przed możliwymi konsekwencjami. ...

Resort cyfryzacji: Nasza aplikacja jest bezpieczna

Pojawiły się wątpliwości dotyczące zabezpieczeń usługi mTożsamość. Resort cyfryzacji przekonuje, że są nieuzasadnione. mObywatel ...

Koreańczycy chcieli odszkodowań, dostali technologiczne sankcje

Japonia wprowadziła od 4 lipca nowe ograniczenia w eksporcie do Korei Południowej niektórych materiałów ...

Telewizory podrożeją? Coraz ostrzejsza bitwa o opłatę dla twórców

Federacja Konsumentów niepokoi się zapowiedziami wprowadzenia opłaty reprograficznej i nazywa ją podatkiem. Twórcy z ...