Roszada prezesów w Grupie Orange

Julien Ducarroz powołany na prezesa Orange Polska
materiały prasowe

Julien Ducarroz został oficjalnie powołany na prezesa Orange Polska. Jego fotel w Mołdawii obejmie dotychczasowy wiceprezes polskiego telekomu – Mariusz Gaca.

Gdy Julien Ducarroz, Szwajcar ostatnio pracujący dla telekomunikacyjnej grupy Orange w Mołdawii został oficjalnie namaszczony na nowego szefa Orange Polska, spekulowano, że to nie koniec zmian we władzach telekomu notowanego w Warszawie. Dzisiejsza seria informacji ze spółki wyjaśniła sprawę, choć pytanie, czy ostatecznie.

Orange Polska podał dziś po sesji po pierwsze, że rada nadzorcza oficjalnie powołała Ducarroza na prezesa. Obejmie stanowisko we wrześniu, a ustępujący Jean-Francois Fallacher pokieruje telekomem w Hiszpanii. Do zarządu wszedł też Jacek Kunicki, b. szef relacji inwestorskich, potem działu kontrolingu, a ostatnio dyrektor wykonawczy ds. finansów. 

W osobnym komunikacie zaś spółka zawiadomiła, że z końcem października z zarządu spółki odejdzie Mariusz Gaca, wiceprezes odpowiedzialny ostatnio za rynek klientów indywidualnych.

Gaca, menedżer związany z Orange Polska od 18 lat, od 11 lat pełniący wysokie funkcje zarządcze,  przyjął bowiem propozycję grupy i zostanie prezesem Orange Mołdawia, czyli firmy, z której do Polski przeszedł Ducarroz.

Choć w zarządzanie dostaje rynek, który w całości jest mniejszy niż liczba abonentów Orange Polska, to wiele osób przekonuje, iż to ważny awans, bo do tej pory nigdy jeszcze Polak nie dostał się do grona top menedżmentu międzynarodowego telekomu by kierować firmą poza krajem.

Czytaj także: Nowy szef Orange Polska przybywa z Mołdawii

Że tak jest przekonują Maciej Witucki, b. prezes Orange Polska, obecnie przewodniczący rady nadzorczej oraz Ramon Fernandez, wiceprezes Grupy Orange, do niedawna odpowiadający za rynki w Europie. – Mołdawia to ważny i bardzo innowacyjny rynek w strukturach Orange. Jestem pewien, że Mariusz, jako prezes zarządu, wniesie do tamtejszego zespołu nowe doświadczenia i umiejętności – mówi Fernandez.

Jak pisaliśmy, Gaca był typowany w polskim telekomie na nowego prezesa. Gdy nim nie został w mediach pojawiła się informacja, że będzie szefem Orange Belgia. Na przeszkodzie temu awansowi stanąć miał brak znajomości języka francuskiego.

Menedżer ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy i Uniwersytet Warszawski. Ma także tytuł MBA. Posiada dyplomy MBA University of Illinois at Urbana Champaign oraz AMP z INSEAD.

Karierę zawodową zaczynał w Grupie Elektrim (1995-2000). Z Telekomunikacją Polską (poprzednikiem prawnym Orange Polska) związał się wkrótce potem i na początku odpowiadał – jako dyrektor pionu multimediów – m.in. za wprowadzenie usługi dostępu do Internetu Neostrada. Po 5 latach powierzono mu segment usług dla klientów biznesowych, a potem funkcję dyrektora wykonawczego Grupy TP prezesa komórkowego ramienia PTK Centertel. W tej ostatniej roli odpowiadał za połączenie spółek i powstanie Orange Polska.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trump zabija przeciwników. YouTube odmawia usunięcia fejkowego filmu

Serwis z filmami odmówił usunięcia wideo, na którym prezydent Donald Trump masakruje przeciwników politycznych ...

„Lex Uber” z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy

Zgodnie z nowelizacją przepisów ustawy o transporcie drogowym „Uber” i „Bolt” (dawne „Taxify”) mają ...

Najbogatsi stawiają na akcje hi-tech

Już ponad połowa zamożnych przedsiębiorców na świecie inwestuje w akcje spółek technologicznych. Żadna inna ...

Po Huawei amerykański rząd bierze się za chińskie drony

Amerykański Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) ostrzega przed chińskimi dronami. Według DHS mogą zbierać dane ...

Twórcy gier stawiają na internetowe zbiórki

Coraz więcej firm pozyskuje pieniądze na realizację projektów za pomocą finansowania społecznościowego. Ostatnie miesiące ...

Nowe materiały dla optoelektroniki organicznej

Optoelektronika to dział nauk technicznych przemieniający energię elektryczną w energię promieniowania elektromagnetycznego i na ...