Zygmunt Solorz już świętuje. Szykują się transakcje za miliardy

materiały prasowe

4,8 zł za każdą z akcji Netii będących w posiadaniu inwestorów giełdowych proponuje inwestorom Cyfrowy Polsat. To nie jedyna transakcja z udziałem grupy miliardera, o której jest teraz głośno.

Spółki Zygmunta Solorza, jednego z najbogatszych Polaków, kończą rok z przytupem. Cyfrowy Polsat, który ma prawie 66 proc. akcji Netii, operatora telekomunikacyjnego oferującego usługi w sieci przewodowej, zapowiedział w środę po południu, że ogłosi wezwanie na pozostałe 34 proc. walorów tej spółki.

Oferta trafiła właśnie na rynek. W komunikacie giełdowym Cyfrowy Polsat podał, że rada nadzorcza zgodziła się ogłoszenie wezwania, a cena za jeden walor wynieść ma 4,8 zł. To oznacza wydatek dla grupy rzędu 550 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Zygmunt Solorz może zostać królem centrów przetwarzania danych

Planowany termin przyjmowania zapisów w odpowiedzi na tę ofertę to 15 stycznia – 26 lutego przyszłego roku – wynika z komunikatu giełdowego Cyfrowego Polsatu. Z kolei z treści wezwania wynika, że jego rozliczenie zaplanowane jest w marcu.

Cyfrowy Polsat nabywał akcje Netii płacąc po 5,77 zł za papier. Analitycy spodziewali się, że tyle samo zaproponuje w wezwaniu, dzięki któremu będzie jedynym akcjonariuszem. Od ponad roku nie miał już jednak takiego obowiązku.

Kurs akcji Netii w tym roku zyskiwał od marca, za sprawą sporu akcjonariuszy. Dziś na GPW za walor telekomu inwestorzy płacili na zamknięciu sesji 4,62 zł.

Dzień wcześniej Karswell, wehikuł Zygmunta Solorza, kontrolującego Cyfrowy Polsat złożył ofertę odkupienia mniejszościowego pakietu akcji holdingu Elektrim (holding ma około 10 proc. akcji Cyfrowego Polsatu). Zaproponował 18 zł za akcję, o ponad 40 proc. więcej niż ostatnim razem (12,5 zł). W sumie wydać może około 270 mln zł.

To może nie być koniec transakcji z udziałem grupy Polsat na przełomie roku. Według agencji Reuters, wybrała ona już inwestora dla sieci masztów komórkowych ulokowanych w spółce Polkomtel Infrastruktura. Zgodnie z przewidywaniami, inwestorem tym ma być hiszpański Cellnex, firma wyspecjalizowana w zarządzaniu infrastrukturą wieżową operatorów mobilnych. Wcześniej uzgodniła ona zakup części sieci Playa. Według źródeł Reutersa, aktywa wieżowe grupy Polsat mogą zostać wycenione w transakcji na 1-1,3 mld euro. Szczegóły operacji nie są jeszcze znane. Grupa brała pod uwagę zarówno sprzedaż części, jak wszystkich udziałów Polkomtelu Infrastruktura.

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Polsat nie chciał komentować tych informacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Uber bez nowej licencji. Koniec giganta w Londynie?

Amerykańska platforma łącząca pasażerów z kierowcami znalazła się w Wlk. Brytanii w wyjątkowo trudnej ...

Instagram skażony przez pornograficzne boty

Aplikacja zmaga się z dużym problemem, masa komentarzy o seksualnej treści pisanych przez boty ...

CD Projekt przeskakuje banki. Jest już wart ponad 27 mld zł

Kilka dni temu kapitalizacja producenta gier stała się wyższa niż banku Pekao. Czy twórca ...

Nowy sposób na złodziei. Niewidzialny zamek

Badacze ze szwajcarskiego instytutu EMPA (Federalne Laboratoria Materiałoznawstwa i Technologii) opracowali nowatorski koncept zabezpieczania ...

Polacy porzucają telewizję. Szybko przybywa streamerów

Pandemia zmieniła obraz mediów – coraz więcej czasu spędzamy w internecie, kosztem m.in. oglądania ...

SpaceX coraz bliższy wysłania ludzi w kosmos

Firma Elona Muska przeprowadziła udaną serię testów statycznych silników załogowej kapsuły Dragon. To przybliża ...