Sztuczna inteligencja wyczuje hejterów
Szacuję, że nawet 30 proc. hejtu w polskim internecie to płatny trolling. Jeśli trwa spokojna rozmowa o polityce, to zazwyczaj pojawia się wpis atakujący. Po to, by rozbić dyskusję, zaszczuć jej uczestników – mówi Michał Wroczyński, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, zajmujący się od 21 lat sztuczną inteligencją, współzałożyciel Fido AI – Poland.
S. A2-A3
On jeden i ich czworo
W ostatniej chwili przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji anulował karę nałożoną na TVN. Ale całe zamieszczanie doskonale pokazuje, jak działają w Polsce mechanizmu regulowania rynku mediów. (…) Sankcje na TVN miały być nauczką dla wszystkich komercyjnych nadawców, ale na przełomie grudnia i stycznia Kołodziejski zachowywał się tak, jakby nie marzył o niczym innym niż ułaskawienie stacji. Spotykał się w tej sprawie z przedstawicielami nadawcy, zapraszał do rozmów organizacje dziennikarskie, za pośrednictwem swojej rzeczniczki prasowej podpowiadał telewizji drogę odwoławczą. Można było odnieść wrażenie, że Grupa TVN nie ma większego przyjaciela niż były radny PiS. Lecz przecież jeśli nie chciał karać, mógł zgłosić sprzeciw na posiedzeniu 7 grudnia 2017 r., kiedy KRRiT ustalała swoje stanowisko wobec TVN24.
S. A20 -A21
Gazeta Wyborcza
Uchylona kara dla TVN
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski uchylił karę dla wydawcy TVN24.
S. 7
Duże zmiany w PZU. Szkody wycenią komputery
PZU w nowej strategii stawia na technologie. W likwidacji szkody mają pomóc komputery, a w razie wypadku specjalny czujnik powiadomi służby ratunkowe.
S. 10
Świat łaknie obiektywnych mediów
Co sądzą o mediach obywatele 38 krajów, zbadał amerykański think tank Pew Research Center. Trzech na czterech przepytanych sądi, że nigdy nie powinny faworyzować określonej partii politycznej. W Polsce tego zdania jest aż 84 proc. respondentów.
S. 12