KRRiT i UOKiK wspólnie zbadają kwestię meczów pokazywanych w pay-per-view

Regulator rynku mediów elektronicznych nie tylko przepyta wszystkie firmy o szczegóły negocjacji w sprawie pokazywania odpłatnie pierwszych meczów eliminacyjnych do Mundialu, ale też włączy do sprawy UOKiK

Publikacja: 11.09.2012 17:16

Chodzi o ustalenie czy nadanie meczu eliminacyjnego reprezentacji Polski z Czarnogórą oraz Mołdawią do Mundialu w 2014 roku wyłącznie w ramach płatnej oferty, złamało zapisy ustawy o radiofonii o telewizji czy też nie. Ustawa głosi, że tej rangi rozgrywki powinny być nadawane na otwartej antenie, ale żaden z największych nadawców (Polsat, TVN i TVP)nie był zainteresowany ofertą pośredniczącej w zakupie licencji na to wydarzenie firmy Sportfive, bo była za droga (TVP wycofała się z rozmów w ostatniej chwili). Nadali ją więc wybrani operatorzy płatnej telewizji w ramach usługi pay-per-view.  – KRRiT uznaje tym samym za kluczowe dokonanie właściwej oceny, czy rzeczywiście przeprowadzenie bezpośredniej transmisji meczy zaoferowano wszystkim nadawcom programów bezpłatnych i ogólnokrajowych oraz czy przedstawione w toku negocjacji warunki nie wskazują, iż zaoferowanie należy uznać za pozorne – podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w  oświadczeniu.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl!

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?