LTE – rozwój czy monopol?

Abstrahując od kwestii tego, czy strategia T-Mobile i Orange to biały, szary, czy czarny PR, spróbujmy skupić się na istocie tezy o rzekomym „faktycznym monopolu na rynku LTE” – proponuje Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Zygmunta Solorza-Żaka. Nie można czynić komuś zarzutu z tego, że postanowił kupić coś, co było na sprzedaż – pisze w przygotowanym dla rpkom.pl felietonie.

Publikacja: 08.04.2014 18:36

LTE – rozwój czy monopol?

Foto: ROL

W dyskusji o aukcji LTE, częstotliwościach i konkurencyjności daje się zauważyć używany przez dwóch koalicjantów, T-Mobile i Orange, argument o „faktycznym technologicznym monopolu na rynku LTE” Polkomtelu (jak twierdzi Cezary Albrecht z T-Mobile) i „faktycznym monopolu na rynku LTE” (jak pisał swego czasu Maciej Witucki reprezentujący Orange). Stosowanie tego samego argumentu przez dwie współpracujące ze sobą firmy sugeruje siłą rzeczy, że ustalają między sobą nie tylko zasady współpracy w ramach Networks oraz innych zawartych pomiędzy sobą umów, współkorzystania z częstotliwości, ale również być może strategię działań PR w stosunku do Polkomtelu.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Współpraca na Bałtyku kluczem do bezpieczeństwa energetycznego
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń