Aktualizacja: 11.05.2025 18:31 Publikacja: 14.12.2011 17:28
Wczoraj Rada Unii Europejskiej (zgromadzenie ministrów państw członkowskich) przyjęła konkluzję odnośnie zasad neutralności technologicznej i usługowej w sieciach telekomunikacyjnych. Promocja jasnych i przejrzystych informacji o cenach i jakości usług, to jedna z niewielu precyzyjnie sformułowanych wniosków, jakie padają w tym dokumencie.
Rada teoretycznie czyni z zasady neutralności sieciowej pryncypium, jakiego winny przestrzegać państwa członkowskie, ale nie do końca jest jasne, jak wyobraża sobie tę zasadę: ortodoksyjnie, czy elastycznie. Nie jest też do końca jasne, czy Rada widzi możliwość różnicowania jakości usług dostępowych i ich cen, oferowania dostępu typu premium do wybranych usług opartych an transmisji danych, jak wyobraża sobie promocję inwestycji i realizację założeń Agendy Cyfrowej 2020 (o czym również jest mowa w konkluzji) przy ścisłym przestrzeganiu zasady neutralności sieciowej. Wydaje się jednak, że Rada nie ma takiego planu i jest gotowa podejść do sprawy pragmatycznie.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas