Amerykański operator optycznej sieci pod handlową marką FIOS zdecydował się na podniesienie prędkości usług dostępowych. Towarzyszyć temu będzie zwyżka abonamentów dla nowych i prolongujących umowy klientów, przeciętnie o 10-15 dolarów miesięcznie. Operator otworzył jednak użytkownikom pakietów usługowych drogę do opłat na dawnym poziomie: mają możliwość zmniejszenia liczby kanałów TV.

Podstawowy pakiet o przepustowości 15/5 Mb/s kosztuje obecnie 70 dolarów w umowie na dwa lata. To jedyny pakiet z dawnej oferty. W pozostałych operator podniósł prędkości do 50, 75 i 150 Mb/s (każdy z pakietów przyspieszył ok 2 razy) oraz wprowadził nowy o prędkości 300/65 Mb/s w cenie przeszło 200 dolarów miesięcznie. Poza podstawowym wszystkie plany taryfowe obejmuje nowa marka FIOS Quantum.

Verizon nastawia się na sprzedaż przede wszystkim planów w średniej cenie (80-90 dolarów miesięcznie), niemniej droższe pakiety są również konkurencyjne cenowo. Dla przykładu 300 Mb/s oferowane jest w zbliżonej cenie do pakietów 100 Mb/s w ofercie sieci kablowych.

Veriozn był przez długi czas przykładem operatora, która buduje sieć GPON, ale nie wykorzystuje w pełni komercyjnie jej wydajności. Przez wiele miesięcy Verizon oferował na liniach optycznych do 30 Mb/s. Ta polityka zaczęła się zmieniać wraz z pojawieniem się pakietów do 100 Mb/s. Oferta 300 Mb/s natomiast jest usługą o najwyższej obecnie przepływności na amerykańskim rynku (pośród dużych ISP). Verizon deklaruje, że jest gotów dostarczać 1 Gb/s, ale nie widzi na razie takiej potrzeby.