Przegląd prasy – czwartek 26 kwietnia

Publikacja: 26.04.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

CSR pomaga rozwijać biznes i zdobyć serca klientów

Krzysztof Polak

Tomasz Nowakowski, dyrektor wykonawczy ds. korporacyjnych w Orange Polska: Udział w Rankingu Odpowiedzialnych Firm to dobry sposób na uzyskanie oceny naszych działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Wiarygodny – bo oparty na weryfikacji niezależnego audytora, miarodajny – bo pokazujący nasze działania w odniesieniu do najnowszych tendencji na rynku i wyzwań społecznych oraz w porównaniu z aktywnością innych firm w Polsce.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=408119 (dostęp płatny)

Mobilny handel nabiera tempa

OR

Polski rynek handlu mobilnego urósł w zeszłym roku aż o 722 proc. Najwięcej w Europie Zanox, europejski lider reklamy internetowej w modelu „płać za efekt”, podsumował ostatni rok na rynku m-commerce, transakcji zawieranych za pomocą urządzeń mobilnych: telefonów i tabletów. Z badań Zanox Mobile Performance Barometer wynika, że długo oczekiwana rewolucja w sektorze mobilnym trwa od 2011 roku. Zmiany, które prognozowali analitycy, zaczęły się dużo wcześniej, niż sądzono. To samo można powiedzieć o tabletach, które mimo dużego wzrostu sprzedaży nie były jeszcze poważnie traktowane przez marketerów.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=407994 (dostęp płatny)

Smartfon zamieniony w tablet, a potem w netbooka

Telefon? Tablet? Netbook? Nie – to Asus Padfon, czyli połączenie trzech gadżetów, wydawałoby się, nie do pogodzenia. Nowy produkt Asusa emocje wzbudzał już od początku roku. Głównym elementem zestawu jest smartfon, mający 4,3-calowy ekran Super AMOLED, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 o taktowaniu 1.5 GHz, 1 GB pamięci RAM, kamerę 8 Mpix z diodą świecącą LED, przednią kamerę VGA, pamięć wewnętrzną 16, 32 lub 64 GB oraz moduły łączności, takie jak Bluetooth czy WiFi.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=407995 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

‚Polityka’ promuje cyfrowe wydania. Wkrótce to samo zrobi ‚Wprost’

Vadim Makarenko

Wydawca „Polityki” stworzył dla posiadaczy smartfonów, tabletów i laptopów miejsce, w którym mogą kupić elektroniczne wydanie tygodnika w różnych formatach. Do podobnego ruchu szykuje się wydawca „Wprost”.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11616450,_Polityka__promuje_cyfrowe_wydania__Wkrotce_to_samo.html

Nietypowa ładowarka: podładuje smartfona, zabije bakterie

Tomasz Grynkiewicz

Na telefonie komórkowym może być więcej bakterii niż na desce sedesowej – twierdzą pomysłodawcy ładowarki PhoneSoap. Już zbierają pieniądze, by ładowarkę sterylizującą telefon wdrożyć w życie. PhoneSoap to małe pudełko, które zarazem ładuje i oczyszcza telefon komórkowy z zarazków za pomocą promieniowania elektromagnetycznego UV-C (znanego choćby ze szpitali). By wybić zarazki, telefon podłącza się przez USB, jednocześnie zamykając go w PhoneSoap. Ultrafiolet działa przez trzy do pięciu minut, później sam się wyłączy (lub gdy skrzynka zostanie otwarta).

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11610922,Nietypowa_ladowarka__podladuje_smartfona__zabije_bakterie.html

Darmowy internet Aero2. Tylko dla wytrwałych

Przemysław Poznański; Piotr Miączyński; Leszek Kostrzewski

Jest w Polsce darmowy internet. Ale jego zdobycie to maraton. Trzeba pisać, wysyłać i… płacić. Testujemy darmowy internet Aero 2. Z darmowego, bezprzewodowego internetu świadczonego przez spółkę Aero2 związaną z Zygmuntem Solorzem można korzystać od roku. Internet jest co prawda wolny 256 kbit/s (od maja prędkość wzrośnie do 512 kbit/s), ale do przeglądania stron internetowych, sprawdzenia maila czy – przy większej cierpliwości obejrzenia krótkiego filmu na YouTube wystarcza. Teoretycznie robić to może już 29 mln osób. W praktyce Aero2 wydało do tej pory ok. 60 tys. kart SIM.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11608044,Darmowy_internet_Aero2__Tylko_dla_wytrwalych.html

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Telefon to za mało

Mirosław Konkel

Centra kontaktowe, które nie zainwestują w nowe systemy komunikacyjne, przegrają z konkurencją. Wartość sektora call i contact center w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) przekroczyła 11-12 mld euro, a w 2016 r. może osiągnąć 15 mld euro — wynika z raportu Frost and Sullivan. W Europie Środkowo-Wschodniej liderem — wewnętrznym i dla usług obcojęzycznych — jest Polska. Jak podaje Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego, w naszym kraju outsourcing ma 13,1 tys. stanowisk pracy. Utrzymanie czołowej pozycji w branży nie jest jednak łatwe, zwłaszcza bez inwestowania w nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. A z tym nie jest najlepiej.

http://teleinformatyka.pb.pl/2598481,91208,telefon-to-za-malo (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Cyfrowa Polska 2.0 czy pała z e-państwa

Tomasz Wróblewski

Łatwo nam przychodzą nowocześnie brzmiące zwroty – cyfrowa Polska, e-administracja, Polska 2.0. Politycy pięknie mówią o wizjach, ciężko o decyzje. Nie mówimy tu o skoku cywilizacyjnym, wyprzedzaniu pokolenia, pogoni za Gatesem. Co najwyżej o nadrabianiu wielopokoleniowych zapóźnień.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1139571_Cyfrowa_Polska_20_czy_pala_z_e-panstwa.html (dostęp płatny)

Co hamuje rozwój e-państwa?

Kamila Baranowska, Barbara Szymańska, Jarosław Stróżyk, Paweł Rochowicz

Trzeba powołać nowe instytucje, zmienić przepisy, ale i praktykę działania urzędników. Polskie państwo ma mnóstwo do zrobienia, jeśli chodzi o nadrabianie cywilizacyjnych zaległości w ułatwianiu dostępu do informacji, ochronie rodzimych wynalazków, cyfryzacji urzędów. Podobnie jak w kwestii archaicznych przepisów prawa prasowego czy ochrony praw intelektualnych twórców. Co nie działa? Dlaczego? Dziś publikujemy przegląd kluczowych problemów i sześć naszych postulatów, jak je rozwiązać. W najbliższych dniach opiszemy je szczegółowo.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1139573_Co_hamuje_rozwoj_e-panstwa.html (dostęp płatny)

Pliki w chmurze: sieciowy dysk Google’a

Piotr Kościński

Możliwość przechowywania dowolnych plików w Internecie umożliwia usługa Google Drive. Za darmo otrzymujemy miejsce na 5 gigabajtów danych. Można w ten sposób poszerzyć o dodatkowe miejsce konto pocztowe Gmail oraz internetowy album fotografii Picasa. Jeżeli 5 GB to za mało, za miesięczną dopłatą można powiększyć sieciowy dysk do 25 GB (2,49 dol.)

http://archiwum.rp.pl/artykul/1139615_Pliki_w_chmurze:_sieciowy_dysk_Google%E2%80%99a.html (dostęp płatny)

Nowa inwestycja w mobilne aplikacje

Dariusz Wolak

Firmy produkujące aplikacje na urządzenia przenośne mogą liczyć na wsparcie renomowanych inwestorów. Enterprise Investors, największy fundusz Venture Capital/Private Equity w naszej części Europy, powiększył portfel o firmę specjalizującą się w produkcji aplikacji dla urządzeń przenośnych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1139647_Nowa_inwestycja_w_mobilne_aplikacje.html (dostęp płatny)

Rozwód Solorza nie wpłynie na biznes

Urszula Zielińska

Właściciel grupy Polsat rozstaje się z żoną. Nie będzie to jednak miało wpływu na jego spółki, szczególnie te giełdowe. – Sprawa ta nie będzie miała żadnego wpływu na sytuację biznesową Zygmunta Solorza-Żaka, w tym na jego pozycję w Polkomtelu, Cyfrowym Polsacie, Midasie oraz innych spółkach – poinformował nas wczoraj Tomasz Matwiejczuk, rzecznik biznesmena.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1139640_Rozwod_Solorza_nie_wplynie_na_biznes.html (dostęp płatny)

Wracam do tradycyjnych mediów

Łukasz Dec, Jakub Kurasz

Wielkie portale internetowe nie są dla mnie – mówi szef Telekomunikacji Polskiej. – Rynek medialny i telekomunikacyjny nawzajem się wzmacniają – podkreśla Maciej Witucki. Rz: Jesteście tuż po zmianie marki. Telekomunikację Polską w pełni zastąpił Orange. Jak to się przełoży na wyniki pana firmy? Maciej Witucki: Trudno dzisiaj o tym mówić konkretnie, bo wszystkie wprowadzone nowości, to kwestia zeszłego tygodnia. Realnie zmiany mogą być dostrzegalne od III i IV kwartału. A jakby wyglądały te wyniki, gdyby nie zmiana marki? Tak, jak zapisaliśmy je w budżecie na 2012 r. Czyli sam rebranding, gdyby się nie odbył, nic by nie zmienił?

http://archiwum.rp.pl/artykul/1139680_Wracam_do__tradycyjnych_mediow.html (dostęp płatny)

Urzędnicy odcięci od Facebooka

Robert Biskupski

Urzędnicy Pragi-Południe nie mogą promować dzielnicowych imprez na Facebooku. Powód? Burmistrz odciął im dostęp do portali społecznościowych, bo zbyt często na nie wchodzili. Dyskusja na ten temat wybuchła na ostatnim posiedzeniu dzielnicowej komisji kultury. Radni pytali, dlaczego na Facebooku wciąż nie ma informacji o Święcie Saskiej Kępy, które odbędzie się już za miesiąc.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1139522_Urzednicy_odcieci_od_Facebooka.html (dostęp płatny)

Coraz bardziej mobilni

Dostęp do pieniędzy na koncie bankowym, przelewy czy działania marketingowe bez względu na miejsce pobytu staną się niebawem tak powszechne jak Internet i telefonia komórkowa. Rozwój nowych technologii powoduje, że mobilność wkracza w niemal każdą dziedzinę życia. Dynamiczna popularyzacja smartfonów zmieniła całkowicie zastosowanie telefonów komórkowych, zastępując najważniejsze do tej pory funkcje, jak rozmowy telefoniczne i wiadomości SMS, całkowicie nowymi potrzebami.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1139196_Coraz_bardziej_mobilni.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

CSR pomaga rozwijać biznes i zdobyć serca klientów

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?