Aktualizacja: 25.01.2025 10:09 Publikacja: 16.12.2019 20:40
Karol Okoński, wiceminister i pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji, złożył dymisję, która może być przyjęta w tym tygodniu.
Foto: Ministerstwo Cyfryzacji
W poniedziałek odbyły się ostatnie już warsztaty z udziałem przedstawicieli rządu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i operatorów komórkowych, poprzedzające publikację rozporządzenia Ministerstwa Cyfryzacji regulującego sposób budowy sieci 5G w Polsce. – Została ustalona treść rozporządzenia, ale może się ona jeszcze zmienić – mówi nam osoba zbliżona do tych prac.
CZYTAJ TAKŻE: Aukcja 5G nie dla nowego gracza. Znamy cenę wywoławczą
Spółka zajmująca się lotami w kosmos miała prowadzić świadomą kampanię dezinformacyjną na temat wpływu 5G, by chronić wpływy innej spółki miliardera
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Procedury muszą być bardzo klarowne, transparentne i jednoznaczne – mówi generał Włodzimierz Nowak, były członek zarządu T-Mobile, były wiceszef NATO CIS Services Agency i były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
Rząd opublikował nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodano w nim m.in. zapisy o spółce Polskie 5G, za którą lobbował państwowy operator podlegający resortowi obrony – Exatel.
Służby w sytuacjach kryzysowych mogą dostać narzędzie do tzw. łączności krytycznej – system opracowany przez polskich inżynierów. Chodzi o Mission Critical Network Network in the Box, w skrócie MC-NIB, czyli stację przenośnej prywatnej sieci 4G/5G.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Od kiedy rynkiem technologii mobilnych zaczęli ręcznie sterować politycy, Polska znalazła się na dalekich miejscach w rankingach szybkości internetu mobilnego – mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w Fundacji Digital Poland.
Nie tylko pasmo oddane przez cyfrową telewizję naziemną, ale także ostatni blok pasma z zakresu 800 MHz może trafić na aukcję szykowaną przez państwo – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Ubrania chroniące przez falami 5G, a także bielizna zwiększająca płodność – takie produkty w swojej ofercie będzie mieć nowa brytyjska marka odzieżowa o nazwie Ohmni. Stoi za nią jedna z najbardziej znanych brytyjskich artystek, która kilka lat temu gościła na festiwalu Open'er w Polsce.
Około 60 proc. – taki zasięg sieci nowej generacji ma każdy z czterech dużych operatorów mobilnych w kraju. Przed nimi nadal spore inwestycje.
Budowa sieci nowej generacji jest już zaawansowana. Nowe kontrakty nie są już tak perspektywiczne i Ericsson oraz Nokia muszą zwalniać pracowników.
Państwowa administracja musi się spieszyć, jeśli za rządu Donalda Tuska nie chce stracić unijnych miliardów na budowę łączy szybkiego internetu.
Miliarder, założyciel Tesli i SpaceX, chce dodać najnowszą szybką łączność internetową do pojazdów marki Tesla. Wiele wskazuje również, że sieć 5G zasili również roboty Optimus.
O aukcji 5G słyszało kilka procent Polaków, a w tym roku jej efekty odczuć może już 25 proc. Ceny idą w górę. Za co? Pokazujemy, co w regulaminach obiecują telekomy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas