Czy Grupa Cyfrowy Polsat weźmie udział w aukcji pasma 3,6 GHz?
Tak, weźmiemy udział w aukcji.
Dość długo zwlekaliście z tą decyzją. Dlaczego?
Zazwyczaj powstrzymujemy się z publicznymi komentarzami w odniesieniu do procesów, które są w fazie wstępnej. Preferujemy konkretne działania. Zawsze mówiliśmy, że jesteśmy zainteresowani częstotliwościami 5G.
Jak Pan ocenia decyzję UKE o wstrzymaniu biegu terminu na składania wstępnych ofert? Ma prawne i praktyczne uzasadnienie?
Prezes UKE podjął taką decyzję w oparciu o nowo obowiązującą ustawę. Skoro takie są przepisy, to nie ma tu co komentować.
Ile grupa jest skłonna przeznaczyć na pasmo 3,6 GHz, albo inaczej: czy ten wydatek nie sprawi, że wypłata dywidendy będzie mniejsza?
Prowadzimy swoją politykę finansową w taki sposób, by skutecznie pogodzić różne, czasami rozbieżne, ale nadal ważne cele.
Zapowiadaliście start komercyjnego 5G w paśmie 2600 MHz w I kw. br. Teraz słyszę o kwietniu. Jaki jest plan i na ile epidemia ma nań wpływ jeśli chodzi o rozmach i tempo realizacji?
Nasza sieć 5G jest już gotowa i w każdej chwili możemy ją uruchomić. Będzie to pierwsze komercyjne 5G w Polsce, tak jak pierwsi wprowadzaliśmy LTE w Polsce, tak teraz również chcemy być na czele. Pokazujemy w ten sposób, że polska firma, polski operator telekomunikacyjny może być liderem technologicznym w swojej branży. My nigdy nikogo nie gonimy i na nikogo się nie oglądamy – koncentrujemy się na sobie i swoim działaniu – i bardzo dobrze czujemy się w żółtej koszulce lidera i ścigającym nas peletonem.
Czy usługi mobilnego Internetu 5G Pana zdaniem powinny być droższe na starcie niż świadczone w sieci starszego typu?
To już pytanie, które zahacza o nasze założenia co do nowej oferty. W odpowiednim momencie, przedstawimy naszą propozycję.
Niedawno zarząd Cyfrowego Polsatu podtrzymał intencję wypłaty dywidendy w tym roku. Nie zmieniliście zdania? Część firm zatrzymuje gotówkę w kasie.
Podczas naszego ogłaszania wyników za – bardzo udany – rok 2019 podtrzymaliśmy intencję wypłaty dywidendy w kwocie zakomunikowanej pierwotnie do rynku ponad rok temu. I naszym założeniem bazowym jest trzymanie się tej deklaracji, o ile nowa rzeczywistość nie zaskoczy nas czymś, czego na dziś jeszcze nie dostrzegamy. Natomiast finalna decyzja, co do rekomendacji w tym zakresie, podejmowana jest przez zarząd spółki zazwyczaj w okolicy końca maja i myślę, że w obecnych okolicznościach zupełnie fair wobec naszych akcjonariuszy jest zastrzec sobie, iż potrzebujemy jeszcze tych kilku tygodni na uzyskanie pełnego oglądu sytuacji.
Co będzie działo się z infrastrukturą telekomunikacyjną grupy? Część jest w Polkomtel Infrastruktura, część w Netii – czy w planach na ten rok jest integracja tych zasobów albo sprzedaż udziałów operatora infrastruktury?
Nie mam tu nic nowego do dodania poza tym, o czym już informowaliśmy.