Halucynacje, błędy, usterki. Wiedzą, jak uleczyć sztuczną inteligencję

Założyciel RagaAI wpadł na pomysł stworzenia tej firmy, kiedy mało nie zginął podczas jazdy próbnej półautonomicznym pojazdem na kalifornijskiej autostradzie. Start-up ma naprawiać zepsutą sztuczną inteligencję.

Publikacja: 26.01.2024 22:51

RagaAI ma leczyć sztuczną inteligencję. Należy do nowej grupy start-upów próbujących zaspokoić potrz

RagaAI ma leczyć sztuczną inteligencję. Należy do nowej grupy start-upów próbujących zaspokoić potrzebę, która pojawiła się podczas boomu na AI

Foto: AdobeStock

RagaAI ma być odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie, by AI była bezpieczna i bardziej niezawodna. Start-up założony przez Gaurava Agarwala, byłego pracownika producentów chipów Nvidia Corp. i Texas Instruments Inc. pozyskał 4,7 miliona dolarów od kilku firm inwestycyjnych. Firma z Doliny Krzemowej wykorzystuje podstawowe modele do wykrywania i rozwiązywania problemów ze sztuczną inteligencją, takich jak halucynacje lub brak uwzględnienia krytycznych informacji w czasie rzeczywistym. Założyciel firmy wpadł na pomysł stworzenia takiego narzędzia, po tym jak mało nie zginął podczas jazdy próbnej półautonomicznym pojazdem na kalifornijskiej autostradzie. Sztuczna inteligencja nie była w stanie wykryć gruzu na drodze, więc aby uniknąć wypadku, musiał gwałtownie ręcznie hamować.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes Ludzie Startupy
Latający skuter Polaka stał się hitem. Teraz pojawił się kolejny model
Biznes Ludzie Startupy
Digitalizacja musi wzmocnić ludzkie zespoły
Biznes Ludzie Startupy
Prosperująca firma w 90 dni. AI potrafi już niemal wszystko
Biznes Ludzie Startupy
Cyfryzacja zwiększa wydajność przemysłu
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Biznes Ludzie Startupy
„Zabójcy banków" wychodzą z internetu. Nowe, zaskakujące usługi