Mizzox wdraża projekt adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw, które mierzą się z wyzwaniami zarządzania dużą ilością płatności, zadań i dokumentacji firmowej. Chodzi o platformę, która z jednej strony integruje kluczowe funkcje operacyjne w jednym, intuicyjnym interfejsie, a z drugiej automatyzuje procesy finansowe, synchronizuje z bankami, ale też pozwala na chmurową archiwizację dokumentów i wdraża zaawansowany system zarządzania zadaniami. W start-upie tłumaczą, że cel tego rozwiązania jest jeden – eliminacja barier technologicznych firm, umożliwiając przedsiębiorcom skupienie się na innowacjach i rozwoju.
Co potrafi „inteligentny asystent”?
Mizzox opracował swojego „inteligentnego asystenta” tak, by był kompleksowym narzędziem, pozwalającym optymalizować codzienne operacje i zwiększając efektywność pracy. Projekt zdaje egzamin, bo już ma 26 tys. aktywnych użytkowników. Na platformę postawiło w sumie 15 tys. firm. Dane wskazują, iż 40 proc. z nich jest z branży IT, zaś co czwarty podmiot to biura rachunkowe, księgowe lub kancelaria. Z systemu korzystają także klienci z sektora finansów i ubezpieczeń oraz firmy budowlane i deweloperskie.
W start-upie wskazują, że efekty są imponujące. Stosowanie tego asystenta przełożyć się bowiem miało na oszczędność czasu – w zależności od używanych paneli i funkcji – na poziomie od 4 do nawet 25 godzin miesięcznie.
Teraz do projektu dołącza Karol Sadaj, postać dobrze znana w świecie fintechów nad Wisłą. Ten były country manager Revoluta i Aion Banku w Polsce, związany także z funduszem AIP Seed, został przewodniczącym rady nadzorczej Mizzox. I nie stało się to przez przypadek. Spółka ma bowiem plan, by przekształcić się w fintech. Chce rozszerzyć bowiem swoją ofertę o produkty finansowe. Co więcej, zamierza wdrożyć więcej narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Wiadomo już, że AI będzie m.in. analizować poziom zadowolenia pracowników.
Czytaj więcej
Ta sztuczna inteligencja nie zabiera ludziom pracy, a wręcz odwrotnie – pomaga jej szukać. Polska firma Pola.AI opracowała bota Jobbli, który doradzi w rozwoju kariery, ale i wesprze przy wypaleniu zawodowym.