Komisja Europejska podjęła już kroki w celu unifikacji ładowarek do standardu USB-C, a teraz na cel bierze baterie. Chodzi o wprowadzenie w telefonach komórkowych wymiennych akumulatorów. Rozwiązanie, które niegdyś było normą, dziś jest rzadkością.

Plan zobligowania producentów do wdrożenia takich konstrukcji, które umożliwią użytkownikom słuchawek samodzielną i prostą wymianę baterii, byłby dla wielu firm wyzwaniem. Ale czy faktycznie UE podejmie takie kroki? Parlament Europejski tematem zajmie się w marcu. Według holenderskiego dziennika „Het Financieele Dagblad”, który miał dotrzeć do projektu prac dotyczących nowego podejścia UE do smartfonów, nie będzie raczej nakazu produkcji telefonów z otwieranymi „pleckami”.

CZYTAJ TAKŻE: Bruksela ma dość uników. Ma być jedna ładowarka dla urządzeń mobilnych

Chodzi raczej o wymuszenie na producentach różnego rodzaju rozwiązań, które ułatwią użytkownikom wymianę baterii. Jakich? Dziennik wskazuje np. na konieczność udostępniania przez producentów dokumentacji technicznej, która będzie pomocna dla serwisów zajmujących się instalowaniem akumulatorów w smartfonach. .