Aktualizacja: 21.11.2024 21:02 Publikacja: 10.10.2021 10:10
Foto: Bloomberg
To pierwszy sprzęt tego typu znanego brandu, od kiedy ten znajduje się we władaniu nowego właściciela. Fiński koncern produkował elektroniczne tabliczki, ale ostatnia ujrzała światło dzienne ostatni raz ponad pięć lat temu.
Nokia w 2013 r., nie radząc sobie z globalną konkurencją, została przejęta przez Microsoft. Transakcja warta 7 mld zł okazała się jednak wielką wpadką giganta i ten dość szybko, bo już w 2016 r. odsprzedał markę - za 350 mln dol. - spółce HMD Global (związanej z tajwańskim Foxconn Technology, ale udziały mają też oryginalna fińska Nokia, a nawet Google, czy Qualcomm). Ta konsekwentnie stawia brand na nogi. I właśnie T20 ma być tego dowodem.
Popyt na tzw. technologię ubieralną w przyszłym roku skoczy o 20 proc. – wieszczą eksperci. Napędem mają być już nie tylko smartwatche, ale też inteligentne okulary i pierścienie.
Nieużywane telefony komórkowe, zamiast leżeć zakurzone na półce lub w piwnicy, mogą stać się urządzeniami pełniącymi różne użyteczne funkcje. Niektóre modele można też sprzedać za duże kwoty.
Amazon mocno zaskoczył fanów czytników e-booków. I to nie tylko dlatego, że przypadkowo pokazał właśnie całą rodzinę nowych urządzeń Kindle, które wkrótce mają mieć swoją premierę. Jest kilka technologicznych perełek.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Tamagotchi znów przeżywa swoje wielkie chwile i notuje rosnącą sprzedaż. Japońska zabawka w kształcie jajka, w której mieszka wirtualne zwierzątko, była jednym z największych hitów lat 90.
Fińska Nokia analizuje strategiczne opcje dla segmentu rozwiązań dla sieci komórkowych – podają agencje informacyjne. Wśród potencjalnych zainteresowanych miałby być duży azjatycki gracz.
Pierwszą na świecie rozmowę telefoniczną z przestrzennym i maksymalnie zbliżonym do naturalnego dźwiękiem 3D przeprowadził dyrektor generalny firmy Nokia Pekka Lundmark.
Budowa sieci nowej generacji jest już zaawansowana. Nowe kontrakty nie są już tak perspektywiczne i Ericsson oraz Nokia muszą zwalniać pracowników.
Fiński gigant telekomunikacyjny Nokia ma zwolnić od 9 000 do 14 000 pracowników do końca 2026 roku. Firma musi obniżyć koszty.
Fiński koncern zmodernizuje i rozbuduje połowę sieci 5G Orange i T-Mobile Polska.
Po poniedziałkowej decyzji szwedzkiego Ericssona, także fińska Nokia żegna Rosję. Oba koncerny kontrolowały 60 proc. rosyjskiego rynku sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych. Huawei nie ma tu już konkurencji .
Jeszcze w II kwartale br. do sprzedaży w 22 krajach, w tym w Polsce, trafią laptopy PureBook Pro. Modele 15,6- oraz 17-calowe nie wyróżniają się może specjalnie specyfikacją, ale głośno jest o nich z innego powodu. Sprzęt sygnowany jest logo Nokii.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas