Aktualizacja: 08.11.2024 21:40 Publikacja: 11.05.2022 09:56
W 2001 r. Apple wprowadził na rynek miniodtwarzacz iPod (na zdjęciu Steve Jobs prezentuje jego kolejną wersję w 2004 r.).
Foto: Getty Images North America/Getty Images/AFP, Justin Sullivan Justin Sullivan
Sprzedaż urządzenia od kilku lat dołowała, bo zamiast przenośnego odtwarzacza muzyki wielu użytkowników wybierało smartfon. Pokazują to zresztą same statystyki Apple – gigant w ub. r. sprzedał 3 mln iPodów, gdy do rąk fanów marki trafiło w tym czasie 250 mln iPhone’ów.
Odtwarzacze firmy z Cupertino przez dwie dekady trafiły w sumie do 450 mln użytkowników. To one w dużej mierze przyczyniły się do „upadku” rynku kaset i płyt CD. Gdy podczas premiery urządzenia w październiku 2001 r. Steve Jobs mówił: „Dzięki iPodowi słuchanie muzyki już nigdy nie będzie takie samo”, pod wieloma względami miał rację. Pierwszy iPod został wprowadzony na rynek w 2001 r. mógł pomieścić 1000 utworów. Obecnie w serwisie streamingowym Apple dostępnych jest ponad 90 mln utworów. Przez ten czas pojawiły się trzy modele iPodów – Nano, Shuffle oraz wciąż dostępny od Touch (jego ostatnia wersja miała premierę w 2019 r.). I to właśnie Touch jest tym ostatnim, którego można jeszcze kupić, do wyczerpania
Amazon mocno zaskoczył fanów czytników e-booków. I to nie tylko dlatego, że przypadkowo pokazał właśnie całą rodzinę nowych urządzeń Kindle, które wkrótce mają mieć swoją premierę. Jest kilka technologicznych perełek.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Tamagotchi znów przeżywa swoje wielkie chwile i notuje rosnącą sprzedaż. Japońska zabawka w kształcie jajka, w której mieszka wirtualne zwierzątko, była jednym z największych hitów lat 90.
17 września doszło do skoordynowanego ataku na członków Hezbollahu działających na terenie Libanu. Jak podają media, wybuchły pagery, z których korzystali członkowie i sympatycy organizacji. Czym są i jak działają te urządzenia?
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Premiera iPhone’a 16 przykuła nie tylko uwagę fanów marki. Nowe smartfony są w tym roku nie tylko wyjątkowe z uwagi m.in. na zaszytą w nich sztuczną inteligencję, ale również ze względu na obniżone ceny.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Jest poniedziałek, 4 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe informacje z rynku gospodarczego.
Apple wydał 1,5 miliarda dolarów na zakup udziałów i pokrycie zadłużenia w firmie Globalstar, zajmującej się komunikacją satelitarną. Da to koncernowi możliwość dotarcia do każdego zakątka globu.
Po rekordowym rajdzie cen akcji Nvidia zrzuciła z tronu Apple, dotychczasową najcenniejszą firmę na świecie.
Fani Apple, którzy od lat korzystają z iPhone’ów, mają powód do zadowolenia. W końcu doczekali się wprowadzenia opcji, która raz na zawsze pozwoli rozwiązać pewien drobny, ale irytujący problem. Chodzi o możliwość zmiany adresu e-mail w koncie Apple.
Apple liczyło, że dzięki nowym funkcjom opartym na sztucznej inteligencji, jego nowy flagowy smartfon iPhone 16 będzie hitem. Szacunki przedsprzedaży wskazują jednak na chłodną reakcję klientów. Tym bardziej, że nowe funkcje dopiero się pojawią.
Firma OpenAI współpracuje z byłym głównym projektantem w Apple przy tajnym projekcie. Razem mają stworzyć przełomowy sprzęt oparty na sztucznej inteligencji.
Rosyjscy sprzedawcy detaliczni uruchomili przedsprzedaż najnowszego iPhone'a firmy Apple, skutecznie omijając zakaz eksportu produktów tej firmy do Rosji i dając konsumentom szansę na zamówienie urządzeń w przedsprzedaży. Smartfony będą jednak o setki dolarów droższe niż w Stanach Zjednoczonych – informuje Reuters.
Złodziejom od dziś nie opłaca się kraść smartfonów Apple. Dotychczas iPhone'y kradziono dla części, ponieważ po zablokowaniu telefonu przez właściciela nie sposób było go uruchomić i odsprzedać.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas