Spotify ma już 286 mln subskrybentów na całym świecie. To wzrost o 30 proc. w skali roku.
Szwedzki serwis streamingowy pochwaliła się też wynikami finansowymi za pierwszy kwartał tego roku. Przychody spółki przekroczyły oczekiwania analityków i wyniosły ponad 1,8 mld dolarów.
Spotify poinformował, że ma 130 mln płatnych subskrypcji i 163 mln w wersji bezpłatnej. Firma pochwaliła się wzrostem liczby użytkowników o ponad 30 procent. Zmalała natomiast liczba osób, które zrezygnowały z usługi, ale jedna na sześć wskazuje jako powód swojej decyzji właśnie koronawirusa. Wiele osób planuje jednak wrócić, gdy pandemia się skończy. Firma poinformowała, że odnotowała straty m.in. w Hiszpanii i we Włoszech.
Jednak dopiero wyniki drugiego kwartału 2020 roku pokażą, jaki wpływ na Spotify ma pandemia i lockdown.
Według danych spółki największy negatywny wpływ na wynik miały reklamy w wersji darmowej. Firmy, które dotychczas wykupywały miejsce reklamowe w tej usłudze zamroziły budżety w związku z lockdownem.
Spotify zauważył też inny sposób odbioru streamingu. W związku z tym, że sporo osób nie jeździ do pracy, to spadło użycie aplikacji na urządzeniach mobilnych takich jak smartwatche, a wzrosło na urządzeniach stacjonarnych w domach. Nadal najchętniej użytkownicy Spotify słuchają muzyki, spadła natomiast popularność podcastów.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.