Wideokonferencje biją rekordy przez wirusa. Zoom zbiera owoce

Eric Yuan, założyciel i prezes Zoom Video Communications, wraz z menedżerami podczas ubiegłorocznego debiutu firmy na Nasdaq
Bloomberg

Serwis Zoom, którego popularność – na skutek wybuchu pandemii koronawirusa – eksplodowała, teraz zbiera owoce. Konieczność zdalnej pracy i nauki sprawiły, że w wielu domach aplikacja ta stała się jedną z podstawowych.

Efekt? Przychody firmy kierowanej przez Erica Yuana wzrosły rok do roku o 169 proc. i w okresie trzech miesięcy (kończącym się w kwietniu) sięgnęły aż 328 mln dol. Ale jeszcze bardziej imponująco wyglądają dane o liczbie klientów biznesowych. W ostatnich miesiącach z platformy tej na całym świecie korzystało ponad 265 tys. firm zatrudniających powyżej 10 pracowników. A to o 354 proc. więcej niż rok wcześniej. Wielu z klientów sięgnęło po Zooma korzystając z jego bezpłatnej wersji. Cytowany przez CNN Eric Yuan podkreśla, że w sumie wdrożono „miliony licencji dla nowych klientów”.

CZYTAJ TAKŻE: Sąd wydał wyrok śmierci. Przez Zooma

Platforma do wideokonferencji Zoom została stworzona prawie dekadę temu, ale wybuch jej popularności nastąpił dopiero w br., gdy miliony ludzi w zamknięciu zaczęły używać aplikacji do organizacji spotkań biznesowych, edukacyjnych, a także wydarzeń religijnych, przyjęć urodzinowych, czy nawet rozpraw sądowych.

Zoom nie podaje o ile wzrosła liczba bezpłatnych użytkowników serwisu (mogą wykonywać połączenia trwające do 40 minut). Wiadomo natomiast, że akcje spółki notowanej na nowojorskiej giełdzie wzrosły we wtorek, po publikacji wyników, o prawie 4 proc. W sumie od początku 2020 r. kurs Zooma wzrósł trzykrotnie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Aplikacja imprezowa numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Budzi obawy

Houseparty, to jedna z najpopularniejszych aplikacji od wybuchu pandemii. Mimo kwarantanny i izolacji pozwala ...

Netflix i Youtube obniżają jakość streamingu. Przez epidemię

Przybywa osób, które – z uwagi na rozprzestrzeniającego się koronawirusa – spędzają całe dnie ...

Iran likwiduje kopalnie kryptowalut. Były w meczetach

Władze Iranu skonfiskowały blisko tysiąc komputerów, które były używane do nielegalnego wydobywania kryptowalut, m.in. ...

W kultowej grze zaroi się od gwiazd kina akcji

John Rambo stanie u boku pułkownika Jamesa Braddocka z filmu „Zaginiony w akcji” i ...

Allegro pobiło rekord. Takich zakupów jeszcze nie było

We wtorek klienci kupili w serwisie Allegro 2,6 mln produktów – tegoroczna średnia dzienna ...

Polskie beacony z nową szansą w czasie epidemii

O krakowskim Estimote długo było cicho. Jej produkt, beacony, skazywano na porażkę. Tymczasem pandemia ...