Użytkownicy WhatsApp cofają się w czasie. Migracja do… ICQ

ICQ zamiast WhatsAppa? Czy to w ogóle możliwe? W związku z coraz większymi wątpliwościami co do prywatności danych na WhatsAppie wielu użytkowników idzie do konkurencji albo… wraca do czegoś, co znają z czasów, kiedy internet dopiero raczkował.

Publikacja: 02.02.2021 07:50

Użytkownicy WhatsApp cofają się w czasie. Migracja do… ICQ

Foto: Bloomberg

Na zmianie polityki prywatności WhatsAppa korzystają głównie Signal i rosyjski Telegram Pawła Durowa. Ten ostatni odnotował na początku stycznia aż trzykrotny wzrost liczby nowych użytkowników i ma ich już ponad pół miliarda. A jednak są i inni zaskakujący beneficjenci obecnej sytuacji związanej z migracją korzystających z WhatsAppa. W Hongkongu najpopularniejszą alternatywą stał się ICQ – komunikator, który powstał w czasach, gdy w telewizji królował serial „Przyjaciele”, a internet dopiero raczkował.

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Globalne Interesy
Są już ofiary konfliktu Donalda Trumpa z Elonem Muskiem. Wymiana ognia między X a Truth Social i Fox
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Globalne Interesy
Władimir Putin rzuca wyzwanie Elonowi Muskowi. To rakiety jądrowe
Globalne Interesy
„Złota kopuła” Trumpa nabiera kształtów. Tak kosztownego systemu obrony jeszcze nie było
Globalne Interesy
AI jak słup ogłoszeniowy? Reklamę w sieci czeka rewolucja
Globalne Interesy
Apple wprowadzi zupełnie nową kategorię sprzętu. To będzie starcie gigantów