Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 24.03.2025 22:54 Publikacja: 04.01.2023 10:32
Apple ma poważne problemy z dostawami smartfonów iPhone 14 pro, których produkcja zlokalizowana jest w Chinach.
Foto: Apple
Akcje Apple ponownie spadły ponad 3 proc. we wtorek, dając po raz pierwszy od maja 2021 r. wartość rynkową poniżej 2 bln dol. Spółka po raz pierwszy osiągnęła tę wycenę w sierpniu 2020 r., gdy pandemia zwiększyła sprzedaż produktów do pracy i nauki zdalnej. Później było jeszcze lepiej, na krótko osiągnęła nawet wycenę 3 bln dol. w styczniu 2022 r.
Ale dobra passa się skończyła, Apple miał problemy z dostawami iPhone'a 14 Pro w okresie świątecznym z powodu ograniczeń Covid nałożonych na jego główną fabrykę w Chinach, należącą do koncernu Foxconn.
Za pieniądze Sbierbanku stworzono sztuczną inteligencję, która ma – jak donoszą rosyjskie media – przewyższać popularne chatboty z Chin i USA. Ale czy z nazwą GigaChat Max mogło być inaczej? Ten projekt musiał zakończyć się sukcesem.
Ten wynalazek może wywrócić produkcję chipów do góry nogami. Chińscy naukowcy opracowali technologię, która pozwoli produkować najbardziej zaawansowane półprzewodniki w inny sposób niż dotychczas.
Prezydent Donald Trump przyznał firmie Boeing ogromny kontrakt na budowę najbardziej zaawansowanego myśliwca stealth na świecie. Ale nie tylko Amerykanie pracują nad takimi samolotami.
Międzynarodowa organizacja Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), odpowiedzialna za przyznawanie domen w sieci, podjęła decyzję, która uderzy w ponad 100 tys. rosyjskich stron internetowych.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Sztuczna inteligencja od Marka Zuckerberga wreszcie pojawi się w Europie. Nowa funkcja właśnie startuje. Na mapie, gdzie działać ma asystent Meta AI, jest i nasz kraj. Ale Polacy mogą nie być zadowoleni.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Coraz więcej wrocławian szuka miejsca do życia, które da im nie tylko łatwy i szybki dostęp do miejskich udogodnień, ale też bliskość natury, pozwalającej na regenerację i wytchnienie od codziennego zgiełku. W ten trend wpisuje się osiedle Lokum Porto na Starym Mieście.
Chiński model AI, który zadebiutował na rynku w styczniu tego roku, szybko zdobył popularność. Po system DeepSeek sięgają jednak nie tylko zwykli użytkownicy, ale także liczne instytucje i urzędnicy, a teraz również wojsko.
Po utracie w wyniku własnych działań niemal całego europejskiego rynku, rezerwy walutowe Gazpromu w ostatnim roku wojny Putina zmniejszyły się ponad 50-krotnie. Pracę stracił niemal cały dział eksportu, a siedziba Gazprom Exportu – pałac w stylu włoskim, prawdopodobnie trafi pod młotek.
Spółka Meta, będąca właścicielem platform społecznościowych Facebook i Instagram, cofnęła skargi do sądu administracyjnego w sprawie zakazu wyświetlania fałszywych reklam z wykorzystaniem wizerunku Rafała Brzoski i jego żony Omeny Mensah.
Austriackie koleje Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) dołączyły do sojuszu lotniczego Star Alliance. Nowe partnerstwo umożliwi pasażerom integrację biletów na podróże lotnicze i kolejowe w Austrii.
Nieoczekiwana zmiana na czele francuskiego giganta energetycznego EDF. Przyczyną odejścia prezesa Luca Rémonta ma być różnica wizji rozwoju między nim a Pałacem Elizejskim. EDF był faworytem w wyścigu o budowę drugiej elektrowni jądrowej w Polsce. Jednego z ostatnich wywiadów Rémont udzielił „Rzeczpospolitej”.
Za pieniądze Sbierbanku stworzono sztuczną inteligencję, która ma – jak donoszą rosyjskie media – przewyższać popularne chatboty z Chin i USA. Ale czy z nazwą GigaChat Max mogło być inaczej? Ten projekt musiał zakończyć się sukcesem.
Ten wynalazek może wywrócić produkcję chipów do góry nogami. Chińscy naukowcy opracowali technologię, która pozwoli produkować najbardziej zaawansowane półprzewodniki w inny sposób niż dotychczas.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas