Pracuje pani w wielkim, światowym telekomie. Dużo jest kobiet w waszej firmie?
Bardzo dużo kobiet pracuje, i to na kierowniczych stanowiskach. Dla naszej firmy, ale też w ogóle dla naszej grupy, bardzo istotne jest zachowanie równowagi między liczbą kobiet a mężczyzn na stanowiskach kierowniczych. Chociażby w naszym zarządzie mamy dwie wspaniałe kobiety. Pierwsza odpowiada za obszar rozwoju talentów, druga za obszar biznesowy. A jeśli przejdziemy na poziom średniego managementu, to również tutaj mamy bardzo dobry balans. Mniej więcej pół na pół z plusem dla kobiet, jeżeli chodzi o stanowiska kierownicze w T-Mobile Polska. I tak samo jest w Deutsche Telekom. To jedna z naszych wartości. To właśnie różnorodność, w tym różnorodność płciowa.
Czytaj więcej
Dwudniowe coroczne wydarzenie promujące kobiety w branży technologicznej przyciągnęło rekordowo dużo pań.
Przytoczę teraz garść danych. 1,7 mln kobiet pracuje w technologiach w Europie, tj. 19 proc. wszystkich specjalistów ICT. W Polsce jest to 15.5 proc. W Europie brakuje ponad miliona pracowników w technologiach, a potrzeby będą rosły. Wyższe wykształcenie ma 34 proc. kobiet i 29 proc. mężczyzn w UE i 38 proc. kobiet i 26 proc. mężczyzn w Polsce. Te dane nie pozostają już jednak takie same w pracy w ICT?
To bardzo interesujące i zastanawiające, jak to się dzieje, że więcej kobiet niż mężczyzn kończy studia wyższe, ale potem w dziedzinach technologicznych, naukowych jest już nas mniej, patrząc na obszar zawodowy.