Sztuczna inteligencja jak internet w 1995 roku. „Nadchodzi niezwykły czas"

Nie bójmy się sztucznej inteligencji. Da ona nowe możliwości i doprowadzi do powstania nowych zawodów, których nie potrafimy sobie jeszcze wyobrazić – mówi Atul Deo, general manager Amazon Bedrock.

Publikacja: 11.10.2023 08:04

Sztuczna inteligencja jak internet w 1995 roku. „Nadchodzi niezwykły czas"

Foto: mat. pras.

OpenAI uruchomiło ChatGPT, Google bota Bard – a jakie są plany Amazon Web Services (AWS) w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji?

Skupiamy się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów klientów i tworzeniu generatywnej AI, która cechuje się dostępnością, efektywnością kosztową i bezpieczeństwem. Jesteśmy wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju sztucznej inteligencji, a przed nami jeszcze mnóstwo pracy. Przypomina mi to internet z 1995 r., gdy sieć dopiero zaczynała się rozwijać, a ludzie zaczynali uczyć się korzystać z przeglądarek internetowych. Kiedy spojrzymy na obecną sytuację i to, co nas czeka, to widzimy, że generatywna AI może całkowicie zrewolucjonizować każdy aspekt naszego życia. Dzięki narzędziom, które tworzy Amazon i nasi klienci, będziemy mogli poświęcać więcej czasu temu, w czym jesteśmy najlepsi, a mniej marnować na rutynowe zadania. Nadchodzą niezwykłe czasy.

Pozostało 87% artykułu
Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl!

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Opinie i komentarze
Odpowiedzialne innowacje: Cyfrowe duchy zmarłych
Opinie i komentarze
Odpowiedzialne innowacje: Czy sztuczna inteligencja może zastąpić psychoterapeutów?
Opinie i komentarze
Odpowiedzialne projektowanie produktów cyfrowych – granica pomiędzy zaangażowaniem a uzależnieniem
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Opinie i komentarze
Mariusz Busiło: Wady projektu ustawy o KSC