Sztuczna inteligencja z Polski ochroni granice sojusznika USA

Bloomberg

DataWalk, rodzimy producent zaawansowanej platformy analityczno-wywiadowczej, dostarczy swój system amerykańskiej agencji, specjalizującej się w blokowaniu napływu broni i terrorystów na teren USA. Rozwiązanie bazujące na technologiach sztucznej inteligencji i analityki Big Data ma być wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa granic.

DataWalk ogłosił, że stworzone przez spółkę oprogramowanie zostało wybrane przez U.S. Department of Homeland Security Customs and Border Protection (DHS-CBP), ale zostanie wdrożone u zagranicznego partnera. Spółka nie zdradza o jaki kraj partnerski chodzi. – Cieszy, że oprogramowanie DataWalk jest kupowane przez jedną z czołowych światowych agencji bezpieczeństwa publicznego – komentuje Paweł Wieczyński, prezes polskiej spółki.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykański policjant z polską technologią

Misją DHS-CBP jest ochrona granic oraz ułatwianie legalnego handlu i podróżowania przez granice Stanów Zjednoczonych. CBP koncentruje się na walce z terroryzmem, międzynarodowymi organizacjami przestępczymi i narkotykowymi, jednocześnie chroniąc i promując międzynarodową wymianę towarową.

To jedna z największych na świecie jednostką zajmującą się egzekwowaniem prawa (zatrudnia ponad 60 tys. pracowników). Agencja jest odpowiedzialna m.in. za blokowanie napływu broni i terrorystów na teren Stanów Zjednoczonych, jednocześnie jej zadaniem jest ułatwienie legalnego podróżowania i międzynarodowej wymiany towarowej. CBP ma szerokie kompetencje, zarządza i koordynuje działania związane z kontrolą i bezpieczeństwem granic, cłami, imigracją i ochroną rolnictwa.

CZYTAJ TAKŻE: Polska firma zwalcza najgroźniejszy gang świata MS-13

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska stawia na walkę z cyberprzestępcami

Od firmy po samorządy czy obywateli – wszyscy powinni zgłaszać wszelkie incydenty związane ze ...

Ludzkość we władzy algorytmów. Czy da się poprawić internet?

Kapitaliści nadzoru wiedzą o nas coraz więcej. Ich celem jest zmapowanie i przyczynowe powiązanie ...

Gwiazda Youtube`a skazana. Za „żart”

Znany hiszpański Youtuber ReSet postanowił zrobić prank – złośliwy dowcip bezdomnemu. Za 20 euro ...

Technospecjały

Co dzień kolejne elektroniczne gadżety – od pięknych i użytecznych po dziwaczne i mało ...

Możesz sprawdzić, gdzie teraz znajduje się Św. Mikołaj. To proste

Google udostępniło przed świętami narzędzie – Trasa Świętego Mikołaja (Santa Tracker), dzięki któremu możesz ...

Teraz łatwiej będzie śledzić wirusa. Pomogą… bliźnięta

Powstała aplikacja, która pozwoli naukowcom śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ma też pomóc lekarzom zrozumieć, ...