Nadchodzi świat cyborgów. Kto chce ulepszania ciała?

Shutterstock

Prawie dwie trzecie mieszkańców najbardziej rozwiniętych krajów Europy Zachodniej rozważyłoby wyposażenie ludzkiego ciała w nowoczesną technologię, która poprawiłaby ich zdrowie – wynika z najnowszego badania firmy Kaspersky.

Badani najczęściej zgodziliby się na wszczepienie technologii poprawiającej zdrowie – pisze Reuters. Ludzie liczą na to, że nowoczesna technologia poprawi ich wzrok, usprawni ciało a także uatrakcyjni wygląd zewnętrzny.

I w miarę rozwoju nowoczesnych technologii ludzie zyskują coraz to nowsze sposoby i metody na „poprawianie” swojego życia i zdrowia oraz ulepszania własnego ciała za pomocą nowoczesnych rozwiązań.

CZYTAJ TAKŻE: Biohacking, czyli początek ery cyborgów

Badanie Opinium Research, przeprowadzone na 14500 osobach w 16 krajach Europy, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii, wykazało, że aż 63 proc. osób rozważyłoby „ulepszenie” swojego ciała w celu poprawy jego sprawności.

Chociaż nie we wszystkich krajach do tych „ulepszeń” badani podeszli z takim samym entuzjazmem. W takich krajach jak wielka Brytania, Francja i Szwajcaria raczej z rezerwą badani podeszli do „ulepszeń” ciała – odpowiednio 25 proc., 32 proc. oraz 36 proc. Natomiast w Portugalii i Hiszpanii aż 60 proc. respondentów było pozytywnie nastawionych do tego pomysłu.

– Ulepszanie ludzkiego ciała jest obecnie jednym z najważniejszych trendów technologicznych – uważa Marco Preuss, europejski dyrektor globalnych badań i analiz w zajmującej się cyberbezpieczeństwem firmie Kaspersky.

CZYTAJ TAKŻE: Mikroczipy pod skórą zamiast biletu czy kluczy. Niebezpieczna moda

Firma Neuralink miliardera Elona Muska zaprezentowała chip komputerowy wielkości monety, który wszczepiono na kilka tygodni świni. Firma chce za jego pomocą nie tylko łączyć ludzki mózg z komputerem, ale przede wszystkim pomóc leczyć choroby neurologiczne. Implanty byłyby zamiennikami leczenia farmakologicznego a nawet operacji neurologicznych.

Jednocześnie badanie pokazało, że większość respondentów chciała, aby ulepszenie człowieka działało dla dobra ludzkości, chociaż część wyraziła obawy, że wszczepione chipy mogą być niebezpieczne dla osób w nie wyposażonych, ponieważ mogłoby ich narazić na atak hackerski. Z badania wynika też, że większość respondentów jest zdania, iż będzie to bardzo elitarna technologia, ponieważ tylko najbogatsi będą mieli dostęp do najnowocześniejszych technik wspomagania ludzkiego ciała i ochrony zdrowia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Robot tysiąc razy szybszy od człowieka dokonał pierwszego odkrycia

Specjalny robot-naukowiec został zbudowany na Uniwersytecie Liverpoolskim w czasie pandemii, by pomóc tamtejszym naukowcom. ...

Fatalny początek roku Samsunga

I kwartał br. nie przyniósł koreańskiemu koncernowi dobrych informacji. Zapotrzebowanie na smartfony i pamięci ...

Turecki sąd: Blokowanie Wikipedii to naruszenie wolności słowa

Turecki Sąd Konstytucyjny orzekł 26 grudnia, że blokowanie dostępu do Wikipedii w Turcji narusza ...

Harley-Davidson z pedałami. Czy fanów marki to nie oburzy?

Rynek tzw. elektromobilności miejskiej ma ogromny potencjał – różnego rodzaju skutery i e-rowery podbijają ...

Rosja prześwietli Samsunga

Federalna Służba Antymonopolowa (FAS) sprawdza czy rosyjska spółka koreańskiego giganta nie stosuje zmowy cenowej. ...

Stranger Things 3 z najlepszą premierą w historii Netfliksa

Trzeci sezon popularnego serialu Stranger Things produkcji Netfliksa już w cztery dni po premierze ...