Firma Mario Cucinella Architects we współpracy z firmą WASP zajmującą się drukiem 3D, wybudowała w miasteczku Massa Lombarda we Włoszech pierwszy ekologiczny model mieszkaniowy, do którego budowy użyto jednie lokalnych surowców ziemnych i technologii druku 3D. Według włoskiego architekta Mario Cucinellego projekt TECLA to odpowiedź na tradycyjne budownictwo.
Projekt powstawał przez 200 godzin. Powstał dom o powierzchni użytkowej ponad 60m2, która mieści kuchnię, łazienke, sypialnię oraz garderobę.
Dzięki nowej technologii nie trzeba już martwić się o przygotowywanie działki, wykopy pod fundamenty czy transport wielu materiałów do budowy domu. TECLA wykorzystuje to co jest pod ręką, na miejscu. W przypadku tego domu na północy Włoszech jest to lokalny piasek i ziemia.
Sama technologia budowy domu w systemie TECLA jest bardzo prosta. Przed rozpoczęciem prac budowlanych lokalna ziemia i piasek są mieszane z wodą do właściwej konsystencji. Dzięki technologii druku 3D powstaje ekologiczna ziemianka. Dwa zsynchronizowane ze sobą ramiona wielkiej drukarki Big Delta WASP 12m wznoszą konstrukcje przypominającą kształtem podwójne igloo. Drukarka jest w stanie zrealizować wydruk całego domu o powierzchni 60 metrów kwadratowych w ciągu zaledwie kilku dni.