Na naturalnym satelicie Ziemi zbudować ma ona lądowiska dla rakiet kosmicznych, obiekty mieszkalne dla astronautów, a nawet utwardzone drogi, niezbędne do przemieszczania się pojazdami w tym trudnym terenie.

Firma Icon z Austin ma już pewne doświadczenie w tego typu budowlach – w 2018 r. głośno stało się o niej dzięki drukowanym w 3D domach, które powstały w USA. Na przygotowanie maszyn, które pozwolą na Księżycu „tworzyć” drogi i budynki, NASA przeznaczyła 57,2 mln dol. Icon, w ramach projektu SBIR (Small Business Innovation Research), kooperowała już z amerykańską agencją kosmiczną w zakresie badań nad drukiem do tworzenia „struktur przestrzennych w misjach kosmicznych”. Właśnie będący efektem tych prac projekt „Olympus”, ma być rozwijany w stronę przyszłego wykorzystania na Księżycu, a być może także i na Marsie.

Icon tworzył już na Ziemi projekty tzw. marsjańskich habitatów. Obiekty, w których astronauci mieliby szkolić się przed misjami, powstały przy użyciu zaawansowanych drukarek.