Rachunki za kablówkę i telefon często opóźnione

Prawie 60 proc. internautów przyznaje, że rachunki za usługi telewizji kablowej lub telefon są do nich dostarczane z opóźnieniem na tyle dużym, że powodują kłopoty z terminowym uregulowaniem należności – wynika z badania, jakie na próbie ponad 2 tys. użytkowników przeprowadziła fundacja Komunikacja 2.0 w ramach akcji „Dość papierowych rachunków”.

Jak pokazało badanie, aż dwie trzecie internautów (próba nie jest reprezentatywna dla całej populacji użytkowników usług) doświadczyło czasowego wyłączenia usług telefonii komórkowej z powodu nieterminowego uregulowania płatności. Innym problemem, na jaki zwraca uwagę fundacja Komunikacja 2.0 jest niedoskonałe działanie tradycyjnej poczty – aż 60 proc. badanych w swojej skrzynce na listy co najmniej raz znalazło przesyłkę adresowaną do kogoś innego. Ten wskaźnik nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że w Polsce każdego dnia wysyłanych jest – przede wszystkim przez operatorów telekomunikacyjnych – ponad milion papierowych rachunków.

Fundacja Komunikacja 2.0 wyliczyła, że aż 23 proc. internautów miesięcznie opłaca więcej niż pięć rachunków. Organizacja chce w najbliższym czasie promować szersze wykorzystanie w płatnościach systemów EBPP w powiązaniu z bankowością elektroniczną.

Jednym z nielicznych operatorów telekomunikacyjnych, który wysyła swoim klientom (na życzenie) e-faktury, jest Telekomunikacja Polska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japoński potentat kończy z laptopami

Japoński producent, znany niegdyś z takich przenośnych komputerów, jak Satellite, czy Dynabook, definitywnie kończy ...

Zbadali kwarantannę po polsku: papier toaletowy, e-praca i Netflix

Polacy radzą sobie jak mogą z nietypową sytuacją, spacerują czy oglądają więcej filmów. Z ...

„Rz” sygnatariuszem deklaracji ws. bezpieczeństwa dzieci w internecie

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz przedstawiciele mediów – w ...

Apple odsłonił karty. Idą duże zmiany

Gigant zarządzany przez Tima Cooka na WWDC 2019, corocznej konferencji dla deweloperów, ogłosił, czym ...

Tiry-widma wyjada na drogi. Kierowcy nie będą potrzebni

Startup Peloton Technology prowadzi testy rewolucyjnego rozwiązania dla transportu drogowego. Już niedługo na drogach ...

ExCEED – organiczna „Dolina Krzemowa” na mapie Polski

W Politechnice Śląskiej powstaje Centrum Doskonałości w Elektronice Organicznej jako strategiczny punkt rozwoju nauki ...