Orange Polska: w styczniu i lutym problemy z dostawą faktur

Część klientów Orange Polska w pierwszych dwóch miesiącach roku nie dostała na czas faktur za usługi operatora – dowiaduje się rpkom.pl.

– Faktycznie w styczniu i w lutym zanotowaliśmy problemy z terminowym dostarczaniem faktur. W marcu problem nie powinny mieć już miejsca – mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Jeden z klientów telekomu uważa, że opóźnienia mogą wiązać się ze zmianą dostawcy faktur w jego okolicy (z Poczty Polskiej na InPost). Potwierdza to operator, który wskazuje, że problem dotyczył właśnie InPostu.

Orange Polska korzysta z dwóch: Poczty Polskiej i InPostu (Grupa Integera), przy czym według rzecznika zlecenia dla tych dwóch firm rozkładają się w przybliżeniu po połowie, z pewną przewagą po stronie Poczty Polskiej.

Jabczyński Informuje również, że Orange nie planuje zmiany żadnego z partnerów, jednak w przypadku niedopełnienia warunków umowy może dochodzić od nich kar z tego tytułu zawarowanych w kontraktach. Czy tym razem to zrobi – nie wiadomo.

Za spóźnienie w opłaceniu faktury klientom naliczane są odsetki. Nasz rozmówca – klient Orange Polska – wskazuje jednak, że kontakt z infolinią operatora i zgłoszenie problemu opóźnionej faktury wystarczy, aby w kolejnej otrzymać wyrównanie obejmujące także koszt połączenia z infolinią.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

AliExpress otworzył sklep stacjonarny. Zaskakujące miejsce

Platforma e-commerce należąca do chińskiego giganta, Alibaby, inwestuje w stacjonarne sklepy pod marką AliExpress. ...

Krewetki z probówki? Singapurski start-up zaczął hodowlę

Owoce morza których dostawa nie wymaga połowów? Teraz to już całkiem możliwe. Singapurski start-up ...

Aniela Hejnowska: AI napędza niewidzialną rewolucję

AI ma już dzisiaj namacalny i pozytywny wpływ na życie ludzi, na organizacje wokół ...

Airbnb i Uber masowo zwalniają pracowników

Pandemiczny kryzys mocno dotknął branże turystyczną i przewozową. Ucierpiały też platformy oferujące alternatywne usługi. ...

Youtuberzy zarobią na koronawirusie

YouTube umożliwi monetyzację treści związanych z koronawirusem. Gigant znosi dotychczasowe ograniczenia dla materiałów dotyczących ...

Rekordowy Dzień singla. Polacy ruszyli na internetowe zakupy do Chin

Tegoroczne wyniki internetowe święta zakupowego Dzień Singla na chińskich serwisach zakupowych znów dały rekord. ...