Aktualizacja: 11.05.2025 23:28 Publikacja: 19.04.2010 00:00
Operator narodowy zobowiązał się do nich w ramach zeszłorocznego porozumienia z urzędem. Zgodnie z treścią porozumienia TP nadal obiecuje uaktywnić 479 tys. nowych linii i zmodernizować do minimalnej przepływności 6 Mb/s 721 tys. kolejnych.
UKE naciskało, aby znacząca część nowych, aktywnych linii zrealizowana została na terenach wiejskich i na terenach o niedostatku infrastruktury telekomunikacyjnej (w tzw. białych plamach). TP zobowiązała się dostarczenia 150 tys. nowych linii na terenach białych plam, ale tylko w rejonach, które dają szansę na sprzedaż usługi na doprowadzonym łączu i pod warunkiem, że koszt budowy nie przekroczy 9 tys. zł na linię. – To liczba, na którą umówiliśmy się już w porozumieniu. Już po jego zawarciu uzgodniliśmy z TP, że wstrzyma się z inwestycjami na tych obszarach do czasu rozpatrzenia wniosków o dotacje unijne w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.4, który na tego typu inwestycje przeznacza prawie 300 mln euro – mówi Anna Streżyńska, prezes UKE.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas