Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 03.07.2025 06:43 Publikacja: 08.11.2012 14:32
Narodowy doręczyciel – Poczta Polska – ogłosił przetarg otwarty na świadczenie usług telefonii komórkowej i bezprzewodowej transmisji danych. Usługi będą świadczone przez dwa lata od podpisania umowy. Oferty w przetargu można składać do 17 grudnia. Głównym kryterium wyboru najlepszej oferty (95-proc. waga) będzie cena. 3-proc. wagę przypisano kryterium „technologia CDMA” a 2-proc. „technologia LTE”.
Zwycięzca przetargu będzie też odpowiadał za dostawę aparatów telefonicznych z akcesoriami. Na liście jest m.in. 40 terminali BlackBerry BES, 60 tabletów i 10,5 tys. telefonów w trzech kategoriach. Operator dostarczy też Poczcie Polskiej 100 zestawów głośnomówiących, do 150 zestawów słuchawkowych bezprzewodowych, 300 sztuk baterii, 300 sztuk etui i 200 sztuk ładowarek samochodowych. Zamówienie obejmuje też dostawę 11,6 tys. kart SIM, 1,41 tys. modemów do bezprzewodowej transmisji danych, tyle samo modemów transmisji danych oraz 60 sztuk kart SIM do tabletów. Do zadań wykonawcy będzie też należało przeniesienie od dotychczasowego operatora do 7,65 tys. użytkowanych obecnie przez Pocztę Polską telefonów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Tradycyjni operatorzy komórkowi mogą się niepokoić – brytyjski fintech, znany z wielowalutowych kart płatniczych...
Podczas Digital Summit 2025 – kulminacyjnego wydarzenia polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – mowa b...
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas