E-Północ – nowy klaster, nowe możliwości dla lokalnych operatorów.

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Nie da się stać w miejscu. Operatorzy telekomunikacyjni sektora MŚP łączą się w klastry, tworzą stowarzyszenia, budują silną pozycję rynkową z konkurencyjną ofertą, zachowując jednocześnie własną autonomię. Po Krajowej Izbie Komunikacji Ethernetowej, Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju społeczeństwa informatycznego e-Południe i Klastrze Myślenickim przyszedł czas na e-Północ, czyli klaster na Pomorzu.

Publikacja: 16.05.2014 17:05

E-Północ – nowy klaster, nowe możliwości dla lokalnych operatorów.

Foto: ROL

E-Północ w tej chwili tworzą trzy firmy, które połączyły się przez zawiązanie węzła wymiany ruchu zbudowanego na szkielecie 10G. – Styki zakończone w LIM pozwalają na uruchomienie praktycznie każdej dostępnej w Telecity Group DC usługi – my doliczamy do tego opłatę za transmisję plus ew. port fizyczny lub wirtualny w naszych switchach. W niedługim czasie wystąpimy z ofertą skonstruowaną na wzór tej z e-Południa – mówi Wojciech Łomnicki (MAXNET z Gdyni). W marcu udało się również zamknąć ring Warszawa – Gdynia – Rumia – Reda (w Warszawie dwa przełączniki i protokół ERPS).

Pozostało jeszcze 81% artykułu

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić