17 zainteresowanych uruchomieniem czwartego multipleksu DVB-T [nowe]

Udziału w rozpisanych przez UKE konsultacjach związanych z możliwym uruchomieniem multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w tzw. paśmie trzecim nie wzięły największe prywatne grupy telewizyjne: Polsat iTVN. Nadawanie telewizji na częstotliwościach z zakresu 174 – 230 MHz interesuje natomiast m.in. TVP, Agorę, platformę nc+ Kino Polska TV, Discovery Polska, grupę ZPR, operatorów Info-TV-FM i Bcast, a nawet studia filmowe w Alwerni.

Publikacja: 21.11.2013 07:30

17 zainteresowanych uruchomieniem czwartego multipleksu DVB-T [nowe]

Foto: ROL

Do wczorajszego wieczora do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęło 14 opinii od firm zainteresowanych możliwością uruchomienia kolejnego pakietu cyfrowych kanałów naziemnych. Są wśród nich: Telestar (nadawca kanałów itv oraz Hot TV), operator telekomunikacyjny RDF2, producencka firma Michał Winnicki Entertainment (właściciel kanału muzyczno-rozrywkowego Power TV), TVS (właściciel śląskiej telewizji TVS), Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe (spółki z grupy mają nadawane już w ramach naziemnej telewizji cyfrowej kanały Polo TV, Eska TV i planują start stacji Fokus TV), Discovery Polska, Agora, Kino Polska TV. Dwie ostatnie spółki ruszą w kwietniu 2014 r. z nadawaniem stacji Stopklatka TV na multipleksie pierwszym). – Jesteśmy zainteresowani rozwojem działalności telewizyjnej i podejmujemy w tym celu różne działania. Zgłosiliśmy wstępne zainteresowanie uwolnioną częstotliwością, jednak na dziś za wcześnie na szczegóły – mówi o wniosku Agory rzeczniczka tej spółki, Urszula Strych.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama