Tak szacuje Telekomunikacja Polska, która dzisiaj oficjalnie zaprezentowała usługę Orange FunSpot, czyli wzajemnego udostępnianie przez swoich abonentów części pasma łącza internetowego oraz radiowego dostępu do Liveboksa na zasadzie „społeczności WiFi”. Dla operatora uruchomienie usługi Orange FunSpot ma charakter prosprzedażowy i antychurnowy.

Zasada działania jest prosta: użytkownik udostępnia swój modem w zamian za co może korzystać ze wszystkich innych udostępnionych urządzeń. Według nieoficjalnych informacji w użytku abonentów Neostrady jest dzisiaj ok. 800-900 tych Liveboksów (reszta, to proste modemy ADSL), przy czym obecnie możliwość udostępnienia pasma dają urządzenia w wersji 2.0. Niebawem zmodernizowane odpowiednio zostaną najnowsze Liveboksy 3.0, natomiast poza usługa pozostaną urządzenia 1.1 (ich udział w całej bazie można szacować na 10-20 proc.)

Poza korzystaniem z urządzeń swoich abonentów Orange wraca do planu budowy sieci WiFi w miejscach publicznych.

Podobną usługę uruchamia obecnie także Orange we Francji. Prawdopodobne, że tak stanie również w innych krajach, gdzie Orange świadczy usługi stacjonarnego dostępu do internetu. Cała sieć byłaby udostępniania całej międzynarodowej społeczności, podobnie jak sieć FON.