Kontrowersje wokół projektu regulacji MTR

Play nie obawia się nowej polityki Urzędu Komunikacji Elektronicznej odnośnie stawek za zakańczanie połączeń w sieciach komórkowych. Wielcy gracze krytykują regulatora. Najmocniej Plus, który zarzuca UKE łamanie prawa.

Publikacja: 06.04.2010 00:00

Do 31 kwietnia uczestnicy rynku telekomunikacyjnego mogą przekazywać Urzędowi Komunikacji Elektronicznej opinie na temat zmian w polityce dotyczącej stawek MTR i ich asymetrii. Przed świętami UKE zaprezentowało swoje propozycje w stanowisku poddanym środowiskowym konsultacjom. Urząd proponuje, aby w 2013 roku wygasła asymetria MTR-ów przyznana Cyfrowemu Polsatowi oraz P4. W przypadku tego ostatniego operatora, oznaczałoby to skrócenie asymetrii rozliczeń o mniej więcej rok.

UKE zaproponowało też, aby nowi operatorzy infrastrukturalni, którzy zaczęli działalność po 2009 r. lub dopiero wystartują korzystali z asymetrii przez maksymalnie 4 lata, tak jak tego chce Komisja Europejska. UKE dąży jednak do tego, aby warunki dla nowych operatorów były zbieżne z tymi, z których korzystać będzie ostatecznie Play. To oznacza, że choć asymetria będzie dotyczyć ich krócej, to będzie odpowiednio wyższa.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić
Telekomunikacja
Kto zmiecie SMS-y? Do tych rozwiązań komunikacyjnych należy przyszłość
Materiał Promocyjny
Nest Lease wkracza na rynek leasingowy i celuje w TOP10