Znaki zapytania wokół OFE w Narodowym Planie Szerokopasmowym

Resorty finansów i pracy szukają odpowiedzi na pytanie, czy inwestycje w budowę szybkiego Internetu to dobry sposób lokowania na przyszłą emeryturę. Innymi słowy: czy OFE powinny stać się częścią finansowego zaplecza realizacji Narodowego Planu Szerokopasmowego. To powód, dla którego w ubiegłym tygodniu NPS nie został zatwierdzony przez Komitet Stały Rady Ministrów. Zastanawiamy się, czy inwestycja w budowę sieci szerokopasmowych jest najkorzystniejszym dla przyszłych emerytów rozwiązaniem – tłumaczy wiceminister w resorcie pracy.

Publikacja: 21.10.2013 08:15

Znaki zapytania wokół OFE w Narodowym Planie Szerokopasmowym

Foto: ROL

Narodowy Plan Szerokopasmowy (NPS), czyli instrukcja budowy światłowodowej autostrady docierającej do każdego polskiego gospodarstwa domowego, od ponad roku podlega kolejnym modyfikacjom i nie może zostać uchwalona przez rząd. W czwartek projekt przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji już stał na posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów, ale zatwierdzony nie został. Powód? – Wymaga jeszcze dodatkowych ustaleń – informuje pracownica Kancelarii Premiera.

Według naszych informacji chodzi o wyjaśnienie, czy i na jakich zasadach w budowie światłowodowej infrastruktury mogą uczestniczyć OFE.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić