Unijne propozycje wzburzyły internautów. Wyjdą na ulice. Ale w czyim interesie?
Nowe przepisy o prawach autorskich wymagają poprawek, ale nawet w zaproponowanej wersji nie doprowadziłyby do ograniczenia wolności internautów. Porównywanie unijnej propozycji do ACTA to nieporozumienie.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1154728,nowe-prawo-autorskie-wzbudza-kontrowersje-internautow.html (dostęp płatny)
Dyrektywa o jednolitym rynku cyfrowym to ratunek dla niezależnego dziennikarstwa
Istnienie niezależnej, zróżnicowanej i wiarygodnej prasy wymaga stabilności działania jej wydawców. Bez tego wydawcy prasy – drukowanej i cyfrowej – nie zapewnią rzetelnego przekazu, pozwalającego odróżnić fałsz od prawdy – piszą wydawcy prasy zrzeszeni w Izbie Wydawców Prasy. Obecnie treści prasowe są bezprawnie kopiowane i udostępniane na stronach internetowych wielu podmiotów. Wydawcy i dziennikarze nie otrzymują należnych rekompensat, a większość wpływów z reklamy w sieci wędruje do światowych gigantów technologicznych, zwiększających swą atrakcyjność dzięki wykorzystaniu cudzych treści.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1154976,dyrektywa-o-jednolitym-rynku-cyfrowym-to-ratunek-dla-niezaleznego-dziennikarstwa.html (dostęp płatny)
Wyborcza.pl
Aktualizacja systemu bankowego. Jak Revolut wymyśla stary biznes na nowo
Dopóki był tylko lepszym kantorem internetowym, korzystali z niego globtroterzy i ekspaci. Gdy zaczął się przepoczwarzać w nowoczesny i dostępny bank, zainteresowali się nim młodzi. I tradycyjna konkurencja w sektorze finansowym.
http://wyborcza.pl/7,156282,23609128,aktualizacja-systemu-bankowego-jak-revolut-wymysla-stary-biznes.html (dostęp płatny)