Globalna sieć nie wciągnęła Polaków. Szczególnie starszych
60 proc. Polaków wykorzystywało w ubiegłym roku internet do wysyłania lub odbierania e-maili. Tyle samo czytało w sieci wiadomości. 58 proc. wyszukiwało w niej informacji o konkretnych towarach lub usługach. Dużo? Niekoniecznie. Wśród obywateli krajów Unii Europejskiej pod względem odsetka korzystających z internetu do konkretnych czynności jesteśmy dopiero na początku trzeciej dziesiątki. (grafika)
http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1098294,polacy-w-internecie-globalna-siec-ich-nie-wciagnela.html (dostęp ograniczony)
Za szybszy internet zapłacą gminy
Korzyści dla turystów i mieszkańców, wydatki po stronie miast. Takie będą konsekwencje wejścia w życie zmian w prawie telekomunikacyjnym, które szykuje Ministerstwo Cyfryzacji.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1098293,prawo-telekomunikacyjne-za-szybszy-internet-zaplaca-gminy.html (dostęp płatny)
Resort rozwoju uciął głowę RODO
Ministerstwo Cyfryzacji, które pracuje nad projektem nowej ustawy o ochronie danych osobowych postanowiło uwzględnić propozycje resortu rozwoju i zwolnić z mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z niektórych obowiązków.
S. A1, B6
Parkiet
Telemedycyna: Segment z potencjałem
Rozwój e-zdrowia w Polsce może przynieść oszczędności rzędu 0,35 proc. PKB oraz umożliwić przyjęcie 2 proc. więcej pacjentów – poinformował nas resort zdrowia. Z przeprowadzonego przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia badania wynika, że rozwiązania telemedyczne stosuje tylko 8 proc. podmiotów leczniczych w Polsce. Rok do roku wzrost wyniósł zaledwie 1 proc., a więc dynamika jest znikoma.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/795615_Telemedycyna:_Segment_z_potencjalem.html (dostęp płatny)