Przegląd prasy – piątek 26 września

Publikacja: 26.09.2014 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Haker na etacie

W sieci trwa nieustanna walka. Niczym na Dzikim Zachodzie dobre „białe kapelusze” walczą ze złymi „czarnymi kapeluszami”…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=492889 (dostęp płatny)

Było, minęło i skończyło zarabiać

W internetowym świecie nic nie jest dane raz na zawsze. Na własnej skórze odczuło to już wiele, wydawać by się mogło, świetnie rozwijających…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=492893 (dostęp płatny)

Opłaty od smartfonów i tabletów coraz bardziej realne

Prawa autorskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opowiada się za objęciem smartfonów i tabletów opłatą…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=492838 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

eCard: Scalenie papierów niewiele dało

Czwartek, 25 września, był pierwszym dniem, gdy inwestorzy po dwutygodniowej przerwie mogli znowu handlować akcjami eCardu. Przerwa była niezbędna do finalizacji operacji scalenia akcji.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/760692_eCard:_Scalenie_papierow_niewiele_dalo.html (dostęp płatny)

The Independent: Branson daje urlopy bez limitów

Miliarder Richard Branson, właściciel Virgin Group, właśnie zwiększył swoją popularność niecodziennym pomysłem: wprowadzeniem nieograniczonych urlopów dla pracowników. „To sam pracownik powinien zdecydować, czy potrzebuje kilku godzin dziennie, tygodnia czy miesiąca wolnego” – pisze Branson w swojej książce „Droga Virgin: Wszystko, co wiem o przywództwie”. Branson twierdzi, że do tego pomysłu zainspirowała go analiza modelu biznesowego firmy Netflix.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/760719_The_Independent:_Branson_daje_urlopy_bez_limitow.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

E-nauka na portalach Wikikids i Zoomla

Stowarzyszenie CREM stworzyło w sieci bezpieczne miejsce do nauki dla dzieci. Teraz promuje koncept i szuka finansowego wsparcia. Badania „Kompetencje cyfrowe młodzieży w Polsce”, przeprowadzone przez Fundację Orange, wykazały, że spora część, bo aż 68 proc., najmłodszych użytkowników internetu wykorzystuje globalną sieć do nauki, poszukując zwłaszcza informacji przydatnych przy odrabianiu pracy domowej. Ale czy materiały, do których docierają, są zawsze wiarygodne? Z punktu widzenia dorosłego odpowiedź jest oczywista — internetowe wpisy należy weryfikować, dziecięca perspektywa bywa jednak inna. Dlatego warszawskie stowarzyszenie Centrum Rozwoju i Edukacji Młodzieży (CREM), w ramach programu „Teraz e!-dukacja” uruchomiło i administruje dwa portale edukacyjno-poznawcze: Wikikids.pl dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat oraz Zoomla.pl skierowany do młodzieży (11-14 lat). Ich cel jest ten sam — uczyć przez zabawę; treści natomiast będą dostosowywane do wieku użytkowników.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3869752,61343,e-nauka-na-portalach-wikikids-i-zoomla (dostęp płatny)

Bluerank we współpracy z Google’em

Spółka Bluerank została pośrednikiem w sprzedaży Google Analytics Premium. Będzie promować analitykę cyfrową.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3869735,73707,bluerank-we-wspolpracy-z-google-em (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Wyścig po e–adresy

Firmy muszą uważać. Brak rejestracji adresu WWW może im przynieść milionowe straty. W firmowych adresach internetowych można już zamieszczać po kropce nie tylko określenie .pl, .com czy .org, ale każde inne. Wolno zastrzec w adresie swój znak towarowy lub powiązać markę z przyciągającym klientów słowem. Firma może się posługiwać dowolnym adresem. Proces ten uruchomiła amerykańska korporacja zarządzająca domenami internetowymi ICANN. O prawo do używania wybranego adresu trzeba się jednak postarać. W 2013 r….

http://archiwum.rp.pl/artykul/1255578-Wyscig-po-e–adresy.html (dostęp płatny)

http://archiwum.rp.pl/artykul/1255568-Zastrzez-adres-www-zanim-zrobi-to-ktos-inny.html (dostęp płatny)

Polski rynek domen internetowych kwitnie

Najlepsze adresy mogą kosztować setki tysięcy złotych. Na Zachodzie transakcje za kilka milionów dolarów nie należą ?do rzadkości. Trudno wyobrazić sobie współczesne przedsiębiorstwo, które nie ma własnej domeny, czyli adresu internetowego. Dobra popularna domena to również doskonałe medium marketingowe, za pośrednictwem którego można promować swoje produkty….

http://archiwum.rp.pl/artykul/1255570-Polski-rynek-domen-internetowych-kwitnie.html (dostęp płatny)

Bankowcy mocni w internecie

Finanse. Już 12,3 mln Polaków aktywnie korzysta ?z e-bankowości. Coraz częściej płacimy smartfonem. Klientów indywidualnych mających umowę  umożliwiającą korzystanie z bankowości internetowej jest już ponad 23 mln, a w ciągu trzech miesięcy ich liczba wzrosła o blisko 800 tys.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1255563-Bankowcy-mocni–w-internecie.html (dostęp płatny)

Microsoft walczy o rynek urządzeń mobilnych

Lokalni producenci smartfonów i tabletów zapowiadają liczne premiery urządzeń z systemem operacyjnym Windows. Zmiana polityki sprzedażowej Microsoftu, który zdecydował się udostępniać bezpłatnie producentom sprzętu IT system operacyjny Windows (wraz z dodatkowymi usługami, w tym pakietem Office 365 Personal), skutkowała tym, że tzw. gracze B-brandowi (segment A-brandowy to np. Apple, Samsung czy Asus), również polscy, zaczęli wypuszczać na rynek urządzenia wyposażone w produkt Microsoftu. Wcześniej tzw. średnia półka cenowa, czyli sprzęt za paręset złotych, zdominowana była przez modele pracujące na Androidzie. – Nowe marki, które dołączyły do producentów tabletów pracujących na systemie Windows, ponad dwukrotnie rozszerzają liczbę producentów takiego typu urządzeń – mówi Łukasz Foks z polskiego oddziału Microsoftu.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1255538-Microsoft-walczy-o-rynek-urzadzen-mobilnych.html (dostęp płatny)

Zdaniem fiskusa komputery są urządzeniami przemysłowymi

Wypłacane przez spółkę polską na rzecz niemieckiej raty leasingowe za sprzęt komputerowy wykorzystywany ?w działalności gospodarczej należy traktować jako należności licencyjne, ?a w konsekwencji opodatkować ?podatkiem u źródła w Polsce. Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 17 lipca 2014 r. (ITPB1/415-536/14/MW). Przedmiotem działalności wnioskodawcy (spółka) jest produkcja metalowych wyrobów gotowych. Spółka leasinguje od niemieckiej spółki komandytowej sprzęt komputerowy (komputery stacjonarne, notebooki, serwery oraz macierze dyskowe), który wykorzystuje w prowadzonej działalności.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1255303-Zdaniem-fiskusa–komputery-sa-urzadzeniami-przemyslowymi.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Haker na etacie

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?