Bankowcy mocni w internecie
Finanse. Już 12,3 mln Polaków aktywnie korzysta ?z e-bankowości. Coraz częściej płacimy smartfonem. Klientów indywidualnych mających umowę umożliwiającą korzystanie z bankowości internetowej jest już ponad 23 mln, a w ciągu trzech miesięcy ich liczba wzrosła o blisko 800 tys.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1255563-Bankowcy-mocni–w-internecie.html (dostęp płatny)
Microsoft walczy o rynek urządzeń mobilnych
Lokalni producenci smartfonów i tabletów zapowiadają liczne premiery urządzeń z systemem operacyjnym Windows. Zmiana polityki sprzedażowej Microsoftu, który zdecydował się udostępniać bezpłatnie producentom sprzętu IT system operacyjny Windows (wraz z dodatkowymi usługami, w tym pakietem Office 365 Personal), skutkowała tym, że tzw. gracze B-brandowi (segment A-brandowy to np. Apple, Samsung czy Asus), również polscy, zaczęli wypuszczać na rynek urządzenia wyposażone w produkt Microsoftu. Wcześniej tzw. średnia półka cenowa, czyli sprzęt za paręset złotych, zdominowana była przez modele pracujące na Androidzie. – Nowe marki, które dołączyły do producentów tabletów pracujących na systemie Windows, ponad dwukrotnie rozszerzają liczbę producentów takiego typu urządzeń – mówi Łukasz Foks z polskiego oddziału Microsoftu.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1255538-Microsoft-walczy-o-rynek-urzadzen-mobilnych.html (dostęp płatny)
Zdaniem fiskusa komputery są urządzeniami przemysłowymi
Wypłacane przez spółkę polską na rzecz niemieckiej raty leasingowe za sprzęt komputerowy wykorzystywany ?w działalności gospodarczej należy traktować jako należności licencyjne, ?a w konsekwencji opodatkować ?podatkiem u źródła w Polsce. Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 17 lipca 2014 r. (ITPB1/415-536/14/MW). Przedmiotem działalności wnioskodawcy (spółka) jest produkcja metalowych wyrobów gotowych. Spółka leasinguje od niemieckiej spółki komandytowej sprzęt komputerowy (komputery stacjonarne, notebooki, serwery oraz macierze dyskowe), który wykorzystuje w prowadzonej działalności.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1255303-Zdaniem-fiskusa–komputery-sa-urzadzeniami-przemyslowymi.html (dostęp płatny)