Aktualizacja: 05.02.2025 09:37 Publikacja: 15.11.2021 01:25
Foto: Shutterstock
Krążąca od wielu dekad plotka o tym, że ciało Walta Disneya, multimilionera i twórcy Myszki Miki, zostało zamrożone, by odmrozić je w latach, gdy wynaleziony zostanie już lek na raka, pokazuje, iż chęć sięgnięcia po nieśmiertelność za pomocą kriogeniki to idea, która nie słabnie.
Nowej mocy postanowiła nadać jej fundacja Alcor Life Extension. Prowadzi ona w Scottsdale w Arizonie klinikę, w której zwłoki zmarłych osób, na życzenie bliskich, są zamrażane właśnie w celu potencjalnego ich przywrócenia do życia w przyszłości, gdy już nauka będzie tak zaawansowana, że taki zabieg stanie się realny. Ten dość ekscentryczny koncept ma wielu zwolenników. Miejsce w klinice Alcor zarezerwowało już wielu bogaczy. Wśród znanych osobistości są np. Paris Hilton i Peter Thiel, twórca PayPala.
Międzynarodowy wyścig nowoczesnych technologii przyspiesza. W Stanach Zjednoczonych oficjalnie został zaprezentowany superkomputer o imponującej szybkości przeliczeniowej. Urządzenie będzie między innymi tworzyć symulacje dotyczące broni jądrowej.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Skorupa ziemska potencjalnie kryje ogromne, niewykorzystane źródło energii geotermalnej: supergorące skały. Skorzystanie z tego źródła energii geotermalnej może być przełomem w przejściu na czystą, odnawialną przyszłość energetyczną.
Naukowcy twierdzą, że po raz pierwszy udało im się skomunikować dwie śpiące osoby. Miały się porozumiewać w snach. Naukowcy z kalifornijskiej firmy REMspace zapewniają, że świadome sny mogą otworzyć nowe wymiary komunikacji i potencjał ludzkości.
Quaise Energy, firma powiązana z naukowcami z prestiżowej MIT, ma niesamowity plan. Przekopie się przez kolejne warstwy planety, aby dotrzeć do niespożytego źródło ciepła i energii, które badacze chcą wykorzystać do zasilania elektrowni.
To ma być odpowiednik "Titanica" w przestworzach. Potężny samolot to istny hotel na skrzydłach. Projekt zakłada, że jednorazowo na pokład wsiądzie 5 tys. osób.
Komórki T CAR, stosowane w terapii nowotworów, można zmodyfikować tak, aby zwalczały proces starzenia, eliminując obumierające komórki. Ma wystarczyć jedna dawka, by wyleczyć choroby związane ze starzeniem się.
Saudyjska rodzina królewska chce dokonać niemożliwego – zahamować proces starzenia się ludzi. To może być przełomowy moment w walce o dłuższe życie.
Laboratoria w Dolinie Krzemowej pracują nad, wydawałoby się, niemożliwym – życiem wiecznym. Pieniądze płyną m.in. od Google’a i Jeffa Bezosa.
Impact jest jednym z tych wydarzeń, dla których 2024 rok był wyjątkowo udany. Kolejny rekord frekwencji, sprowadzenie do Polski Michelle Obamy, pierwsza edycja w Bukareszcie to niektóre z nich. Rok 2025 nie będzie gorszy - swą obecność na wydarzeniu potwierdził już Barack Obama!
Blisko 99,8 proc. przedsiębiorstw w Polsce to małe i średnie firmy, a ich łączny udział w krajowym PKB wynosi około 45,3 proc. Choć statystyki wskazują na ich ogromne znaczenie w krajowej gospodarce, to właśnie MŚP często zmagają się z ograniczeniami kadrowymi i finansowymi, utrudniającymi skuteczną adaptację do nowych technologii.
Rekordowa liczba rejestracji, cyfryzacja zakupów i zmieniające się preferencje konsumentów – wszystko to może świadczyć o tym, że branża motoryzacyjna weszła na zupełnie nowy poziom.
Przedsiębiorcy i doradcy ubolewają, że prawo podatkowe uchwalane jest za późno przed wejściem w życie. Jak mówią, ustawodawca argumentuje, że dłuższe vacatio legis sparaliżowałoby prace legislacyjne. Efekt? Wszystko na ostatnią chwilę.
Od 1 stycznia 2025 roku, zgodnie z dyrektywą SUP (Single-Use Plastics), wszystkie jednorazowe butelki PET wprowadzane na rynek Unii Europejskiej muszą zawierać co najmniej 25 proc. plastiku pochodzącego z recyklingu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas